Na sklonku podzimu před 3 nebo 4 lety jsme vyrazili na Šumavu na prodloužený víkend s kolama. Penzionek jsme si objednali po internetu. Nadchl nás už zvenku a zevnitř to bylo ještě lepší! Malá recepce i restaurace v přízemí rustikálně a útulně zařízená, jídelní lístek bohatý, ceny jídel i pití velmi mírné. Pokoj s koupelnou voněl novotou a čistotou, a to vše zřejmě za zaváděcí cenu i se snídaní pro oba 300,-. Snídaně neuvěřitelná: plný velký stůl všeho možného k výběru a při večeři, když jsme zjistili, že jsme jediní Češi v penzionku, jsme už začínali pochybovat, že se nejedná o platbu v eurech. Navíc nám pan majitel ochotně poradil s výlety a naplánoval cyklotrasy.
Odjeli jsme po 4 dnech náramně spokojení, ovšem to hlavní, proč to píšu,
teprve přijde.

Poslední noc jsem usnula unavená s prstýnky na rukou, zřejmě oteklých od dlouhé jízdy na kole v mimořádně teplém počasí, a jak mi tak v noci vadily, v polospánku jsem je sundala a strčila pod postel. Že je nemám, jsem zjistila až v Praze. Okamžitě jsem volala do penzionu, i když jsem věděla, že naděje, že se s nimi setkám (byly památeční, nejen zlaté), je mizivá. Pan majitel mně nejdříve řekl, že žádné prstýnky nenašel, ale že v pokojíčku luxoval pod postelí, že ještě nevysypával pytlík z vysavače, a ať zavolám za půl hodiny.

Dovedete si jistě představit mé překvapení, doslova šok, když mi radostně
sděloval, že prstýnky ve smetí našel a ještě nabídl, že mi je do Prahy
přiveze jeho dcera, která pracuje kousek od mého zaměstnání a jezdí domů na víkendy.
Když si takhle ráno oba prstýnky navlékám, s vděkem si velmi často vzpomenu na toho milého „hoteliéra" z Hamrů a mám skvělý pocit, že poctiví lidé ještě existují!

Nevím, zda onen penzion v Hamrech ještě vůbec existuje, jmenovalo se to
nějak jako Hospoda u lesa nebo Chalupa pod lesem, nějak tak, na netu už jsem to na severu www.ceskehory.cz jako tehdy nenalezla.
Anai
Soutěž: jachta

Milá Anai,
a nebude to jako s tím pořekadlem Za dobrotu na žebrotu?" Že by ho ta poctivost a slušnost přivedla na buben? Nechtěla bych to v žádném případě přivolávat, ale možná bude nejlepší přesvědčit se na vlastní oči a udělat si tam výlet.
Reklama