Na tvaru prsů se nedá, kromě chirurgického zákroku, mnoho změnit. Ať už jsou velká nebo malá, zašpičatělá nebo kulatá, jejich tvar je geneticky předurčen.

Na tom nezměníme nic ani cvičením, ani kosmetickými přípravky. Dávejte si proto pozor na inzeráty o zázračných krémech, které vám pomůžou k vytouženým prsům.

Ale proto, aby zůstala prsa pevná a hezká, leccos udělat můžeme. Prsní sval ovšem také není příčinou toho, že jsou prsa svěšenější nebo pevnější. Tento sval končí vlastně tam, kde samotná prsa začínají. Funguje jako upínací pás mezi krkem, nasazením ramen a hrudí. Prsa samotná nemají žádné svaly, které by je zdvihaly a jsou tvořena pouze žlázami, vazivem a tukovou tkání. To vše obepíná kůže. Čím je tato „přírodní podprsenka“ z vaziva a tuku pružnější a pevnější, tím jsou prsa pohlednější a přitažlivější. Pro hezká prsa je důležité také vzpřímené držení těla. Narovnejte záda, ramena stáhněte dozadu a zatáhněte bříško. Uvidíte jak moc se prsa zvednou. Dávejte si proto vždy pozor jak své tělo držíte, při sezení i při stání.

Co prsům škodí?
Radikální redukční kúry, protože se při nich tuková tkáň odbourává příliš rychle. To co nám potom zůstane, je ochablá kůže. Proto bychom se snižováním hmotnosti měli postupovat pomalu. A to nejen kvůli prsům. Lepší je zdravá, vyvážená strava, cvičení a osvědčené šetrné diety.

Nepadnoucí podprsenka prsům také příliš neprospívá. Pokud nesouhlasí velikost, pokud je příliš úzká nebo špatně nasazená, to vše ňadrům škodí. Dobře padnoucí podprsenka je důležitá hlavně pro plnější prsa, protože kůže díky jejich hmotnosti trochu povoluje. Kdo má naopak malá prsa a podprsenku nechce nosit, měl by ji používat alespoň při sportech.

Příliš mnoho slunce - to je velmi špatné. Kůže na prsou je hodně citlivá a na slunci obzvlášť trpí. Důsledkem jsou vrásky mezi ňadry a pigmentační skvrny. Proto je lepší neslunit se „nahoře bez“ nebo se alespoň natřít opalovacím krémem s vyšším ochranným faktorem. Na prsní bradavky, které jsou obzvláště citlivé je lepší nanést tzv. sun blocker – krém, který sluneční záření nepropouští vůbec.