S pravidelnou péčí o prsa bychom měly začít dříve, než pružnost kůže výrazně ochabne.
Už víme, že neexistují žádné zázračné prostředky, ale přesto můžeme udělat něco proto, aby naše prsa byla ve výborné formě.

Nejdůležitější je v každodenní péči o prsa studená voda. Povzbuzuje prokrvení, udržuje prsní cévy a tkáň elastické, a tím také pružnou kůži. Není ovšem nutné sprchovat si studenou vodou celé tělo, stačí chladnou sprchu dopřát alespoň prsům.
Pokud chceme účinek chladné vody ještě zvýšit, pořídíme si speciální masážní sprchu. Ta se jednoduše připevní na vodovodní kohoutek a přiklopí se jako zvon na prsa. Funguje na principu rotujících kartáčů a rozdílného tlaku vody.
Před sprchováním můžeme namasírovat kůži kolem bradavek měkkým tělovým kartáčem. Tato masáž je dobrá nejen na prokrvení kůže, ale i jako lehký peeling, po kterém se do kůže lépe vstřebávají kosmetické přípravky.

Po masáži a studené sprše vmasírujeme do pokožky tělové mléko s vyšším obsahem tuku. Na trhu určitě najdete velké množství přípravků vhodných pro péči o ňadra.
Existují v podobě krémů, pleťového mléka či gelu. Nejsou většinou nijak levné, ale mají složení vhodné přímo pro citlivou pokožku prsou. Téměř všechny obsahují rostlinné výtažky a substance jako kolagen, elastin, vitamin A, bílkoviny a placentové výtažky.

I když ani tyto přípravky nejsou všemocné a zázračné, při denní péči o prsa svůj smysl mají. Důležité jsou, především při zvlášť plných prsou, ale také v období těhotenství a stejně tak u diet, které jsou spojené s vyšším váhovým úbytkem.

Na krku a dekoltu je kůže velmi tenká, protože obsahuje jen velmi málo podkožní tukové tkáně. Hmotnost prsou, kterou musí nést, ji navíc neustále zatěžuje. Kromě toho je vystavena bezmála stejnému množství slunečního a denního světla jako kůže na obličeji a rukou. Proto potřebuje i hrudník zvláštní ochranu a péči.

V podstatě se dá říci, že hrudníku prospívá to, co prsům. Jemné masáže kartáčem a sprchování studenou vodou jsou základem.
To první udržuje kůži jemnou, to druhé podporuje prokrvování.
K další péči o hruď patří i čistící maska nebo peeling, který si můžete dopřát třeba jednou týdně. Na zanícená místa používáme bezbarvou dezinfekční tyčinku nebo antiseptický přípravek tělové barvy proti akné. Velmi dobré jsou také protizánětlivé masky z hlíny. Samozřejmostí při péči o hrudník je také používání kosmetických krémů a opět platí, že co je vhodné pro prsa, pomáhá i hrudi.
Kůže v dekoltu je také náchylná k tvorbě vrásek. Musíme se proto chránit odpovídajícím způsobem před slunečním zářením. I tady je namístě používání krémů s ochrannými faktory. Ale pozor! Vrásky a rýhy na hrudníku prohlubuje například i spaní na boku.  

Pokud se budete těchto rad držet a pravidelně o svá prsa a hrudník pečovat, uvidíte, že výsledek se brzy dostaví.

 

Podle knížky Body Fitness zpracovala