swim

Není to ani bazén, ani rybník, ale lom. Nachází se u vesnice Kvášňovice asi 10 kilometrů od Nepomuku. Voda je tam nádherně čistá, kolem rostou jahody a maliny a válet se můžete na vyvýšených balvanech s výhledem na vodní plochu. A vše zdarma!

Lom jsem objevila teprve před třemi lety, i když do těchto míst jezdím hodně dlouho. Nikdo mi o něm neřekl, a tak jsem využívala kvetoucí jihočeské rybníky. Až jednou jsem se na vesnické zábavě seznámila s dvěma mladíky, kteří mě, mé dvě kamarádky a jejich muže pozvali druhý den, abychom se s nimi šli koupat. Dali jsme si sraz hned po obědě a následovali jejich otřískanou škodovku stovku po dědečkovi. Jeli jsme nejprve po silnici, ale pak zabočili na polní cestu. Když nás protáhli asi kilometrem trnkového křoví (a naše auto vypadalo jako podrápané od smečky divokých koček), vyloupl se před námi malebný zatopený lom s průzračně zelenou vodou a lemovaný skoro bílými kameny. Koupalo se zde pár lidí, ale tak akorát, aby si člověk mohl vybrat místo, kde se usadí na dece. Pohádka. Voda jako z horského jezera, slunce, vůně borovic, vrzání rozhicovaných kobylek... byla jsem jako u vytržení. Jak to, že jsme o tomhle zázraku nevěděli?

Od té doby však o něm vím a dnes je známý i vám. Jestli pojedete do těchto končin (Nepomuk, Blatná, Horažďovice) a budete mít chuť skočit do nejlepší a nejčistší vody v okolí, určitě jeďte sem. A klidně napište, ráda vám cestu podrobně vysvětlím.


Tématem na pondělí je: Dejte nám tipy na letní koupání!

1. Kam se v létě nejraději chodíte koupat?

2. Je to tam speciálně vhodné pro děti?

3. Lze si na místě koupit občerstvení?

4. Platí se vstupné?

5. Nebývá zde nával lidí?

6. Je čistá voda?

Přidat můžete i osobní názor, proč vám zrovna toto místo padlo do oka. Zda jste milovnicí pouze čistých bazénů nebo preferujete vody chemicky neupravené. Zjistila jsem totiž, že lidí, kteří se štítí rybníků, je poměrně dost!

Pište na adresu:

redakce@zena-in.cz

Reklama