Aneta je těhotná se svým prvním dítětem a momentálně je v osmém měsíci. Ví, že čeká chlapečka a s manželem už mají asi měsíc vybrané jméno, které všechny v okolí strašně zajímalo. Aneta se rozhodla, že si nebude hrát na tajnůstkářku a kdo se jí zeptal, tomu popravdě odpověděla. Reakce příbuzných ji ovšem vůbec nepotěšily.

bab.jpg
Foto: Shutterstock

„Vím, že některé maminky jméno oznamují až po porodu, ale já jsem měla takovou radost z toho, jaké jsme s manželem vybrali, že jsem nechtěla nic tajit. Ale kdybych bývala věděla, co bude následovat, nikdy bych ho nikomu dopředu neřekla. Vybírali jsme opravdu dlouho a nakonec jsme se dohodli, že to bude Dušan. Myslím, že se jedná o docela tradiční jméno, které se sice už teď moc nepoužívá, ale aspoň náš chlapeček ve třídě určitě nezapadne,“ říká Aneta. 

Přestože Aneta je s výběrem spokojená, radost jí kazí reakce ostatních lidí. Její kamarádka jí například řekla, že takové jméno se přeci vůbec nehodí pro miminko a že její babička měla psa Dušana, takže už ho bude mít s ním navždy spojené.

„Když jsem ho sdělila svojí mamce, jen se ušklíbla a řekla, že je tolik krásných jiných jmen a že máme naštěstí ještě čas vymyslet nové. Kolegyně v práci vyprskly smíchy a nechtěly mi věřit, že si z nich nedělám legraci. A manželova maminka prohlásila, že přeci nechceme chlapečkovi hned po narození takhle ublížit. Strašně se mě to dotklo. Přitom když jsem otěhotněla, tak mi všichni říkali, že doufají, že nevymyslíme nějaké šíleně moderní jméno, co má teď každý druhý. Nebo naopak nikdo, protože by ho lidé v okolí ani neuměli vyslovit. No a evidentně jsme se nezavděčili ani Dušanem. Měnit ho nebudeme, ale doufám, že po narození se všichni uklidní a už se nám nikdo nebude vysmívat. U dalšího dítěte ale nic nikomu dopředu neřeknu,“ uzavírá Aneta.

Zdroj: respondentka Aneta

Čtěte také:

Reklama