Je libo blízkovýchodní šiškebab nebo brazilské quibe? Máte chuť na italské masové kuličky s boloňskou omáčkou? Nebo konečně zkusíte vykouzlit domácí klobásky? Vyhrňte si rukávy a prozkoumejte nejrůznější chutě světa!

63f4cfb72185aobrazek.jpg

Prvním krokem je krátká návštěva u malého místního prodejce nebo víkendový výlet, spojený s návštěvou zavedené farmy, kde nabízejí opravdu kvalitní a čerstvé potraviny. Protože jak známo, všechno začíná u surovin, jen z těch dobrých připravíte jídlo, po kterém se budete olizovat.

Na a pak už jen postavíte na pracovní linku bytelný mlýnek na maso s pořádným výkonem, který bude pevně stát a nezadrhne se, ani když se mu do cesty připlete vedle libového masa i nějaká ta šlacha.

Třeba zbrusu nový mlýnek Gorenje MG2502SJX, který za vás ochotně udělá tu nejtěžší práci. Má úctyhodný výkon 2 500 W a je velmi rychlý – během minuty dokáže zpracovat až 2,4 kg masa, takže můžete klidně pozvat všechny sousedy v okolí. Kdyby se během práce potkal s obzvlášť nepoddajným kusem masa, je vybavený zpětným chodem.

63f4cfe42d7e7blobid0.jpg

Součástí bohatého příslušenství jsou tři protlačovací kotouče s otvory o průměru 3, 6 a 8 mm pro jemné, střední a hrubé mletí, které jde uložit do zásobníku přímo v těle mlýnku. A také pěchovadlo, aby šlo mletí pěkně od ruky.

Pro případ, že byste se rozhodli si vyrobit vlastnoruční domácí klobásky nebo zabijačková jelítka, je k dispozici i speciální nástavec právě pro tyto dobroty plněné do střívek.

Mlýnek je vybavený i třemi velkými krouhacími nástavci. Vykouzlíte s nimi úhledné plátky zeleniny, útlé nudličky nebo jemně umelete ořechy, tvrdý sýr nebo suché pečivo na domácí panko strouhanku. Nástavce s jedinečným kuželovitým tvarem jsou vyrobené z nerezové oceli a díky svému tvaru zaručují ideální výsledek bez ucpávání.

63f4cf935318bblobid0.jpg

Pomocí mlýnku si můžete také připravit skvělé domácí šťávy – v příslušenství totiž najdete i nástavec s dvojitým šnekem pro pomalé, šetrné odšťavňování. Výsledkem je, že je ve šťávě méně vzduchových bublinek a šťáva je hedvábnější. Navíc se ovoce nebo zelenina během oddělování šťávy od dužniny nezahřívá, a proto si šťáva zachová víc vitaminů a enzymů.
Mlýnek má stabilní gumové nožičky a prostor pro ukládání kabelu. Jde snadno ovládat i rozložit. Jednotlivé nástavce a části stačí umýt vodou s malým množstvím saponátu. Stojí 4 999 Kč.

63f4d046125e5obrazek.jpg

A pokud byste si chtěli nějaké dobroty, třeba domácí klobásky nebo porce masa od řezníka uložit na později, hodí se kvalitní vakuovačka. Potraviny si bez přítomnosti vzduchu déle uchovají původní kvalitu, a to nejen v chladničce, ale i v mrazničce.
 
Více informací: cz.gorenje.com
63f4cf249849eobrazek.jpg