Jistě jste někdy slyšeli rčení, že se pro sebe nějací dva lidé doslova narodili. Ve skutečnosti tento výrok vůbec nemusí být obrazným pojmenováním. Podle mnoha duchovních teorií nám vždy lidé přichází do života z nějakého důvodu a některé vztahy nám skutečně mohou být předurčené.

Vztah dvojplamenů

soul.jpg
Foto: Shutterstock

Tento typ vztahu zažijí jen někteří z nás. Doslova můžeme říct, že jen ti vyvolení. Dvojplamen je totiž člověk, který je karmicky součástí naší vlastní duše. Zjednodušeně řečeno by se dalo hovořit o duchovním dvojčeti. Tyto dva lidé jsou tedy propojeni na vyšší duchovní úrovni. Zajímavé ovšem je, že i když svůj druhý plamen potkáte, nemusíte mít společně harmonický vztah. Svoji druhou polovinu duše, dvojplamen, totiž můžete potkat až tehdy, když je vaše duše už opravdu hodně vyspělá a prošla si úspěšně většinou svých karmických úkolů – tedy úkolů, kterými máme za úkol si projít a vyřešit je. Pokud tedy potkáme takového člověka v době, kdy nejsme vyrovnaní sami se sebou a svými životními zkouškami, nejsme schopni jeho lásku přijmout.

Pokud si tedy přejete potkat druhou polovinu své duše, se kterou budete propojeni na nejvyšší úrovni, existuje jen jediná možnost, jak to dokázat. A tou je usilovná práce na sobě a duchovní rozvoj. Až tehdy je daný jedinec připravený milovat bez podmínek. Ovšem pozor – na stejnou duchovní úroveň se musí dostat i váš dvojplamen nezávisle na vás. A to už je skutečně velmi těžký úkol.

Jak poznat dvojplamen?

 • Energie – Pokud jste duchovně vnímaví, dokáže vycítit energii ostatních lidí. Pokud se setkáte s dvojplamenem třeba jen na krátkou chvíli, zpravidla proběhne rychlá výměna energií. Obrazně řečeno – jedná se o pocit, kdy ten druhý plamen rozdmýchává ten váš vlastní.
 • Bolest – Láska tak velká, že ji až pociťujete fyzickou bolestí. Ovšem pozor, nejedná se o duševní samoúčelnou bolest. Tedy o případ, kdy vám druhý ubližuje.  
 • Synchronicity – Dvojplameny se zpravidla potkají nějakou neuvěřitelnou až osudovou náhodou. Jako kdyby vám někdo tohoto partnera doslova poslal do cesty a vy jste v tu chvíli jako by náhodou byli ve správný čas na správném místě.
 • Vše je tak, jak má být – Jakmile potkáte druhou polovinu vaší duše, vše kolem vás se najednou vyřeší. A nejen v oblasti vztahů a lásky. Jako kdyby zapadla poslední kostička puzzle do nějaké fantastické skládanky a naprosto všechno by vám konečně začalo dávat smysl. Například i bolest, kterou jste v minulosti museli podstoupit.
 • Pocit blízkosti – Při setkání s druhým plamenem se často nemůžete ubránit dojmu, že se znáte už velice dávno. Dokonce o sobě můžete mnoho vědět i přesto, že jste spolu netrávili příliš dlouhý čas.
 • Duchovní pokrok – Díky spojení s druhou polovinou vaší duše rostete. Duchovně se vyvíjíte. Lidé kolem vás vám říkají, že jste zcela nový člověk a že vám to sluší.

Karmické vztahy

628e0299982e1obrazek.png
Foto: Shutterstock

Naproti tomu karmické vztahy jsou často fatální, ale opačným způsobem. Jedná se ten druh vztahu, kdy zpravidla nemůžete být ani spolu, ale ani bez sebe. Je provázen velkou bolestí může se vléct celé roky. Partneři se k sobě neustále vrací a rozcházejí se. Představte si třeba klasické ruské drama. Například Racek. Když si vybavíte vztah Niny Zarečné a Borise Trigorina, je to přesně tento případ. Vztah egocentrický a bolestivý. Vztah, ve kterém mají oba pocit, že tahají za ten slabší konec. Karmický partner totiž vždy zrcadlí naše touhy i obavy. Prožitý vztah nás může zocelit, když získané zkušenosti využijeme ve svůj vlastní prospěch. Anebo naopak. Karmický vztah má jednu obrovskou nevýhodu, a to tu, že je vysoce návykový.

Jak poznáte karmický vztah?

 • Neovladatelnou touhu a lásku střídá nenávist. Mnohdy máte pocit, že nemůžete být spolu, ani bez sebe.
 • Silná a neutichající sexuální přitažlivost, která působí až ničivě. Doslova máte mnohdy pocit, že sex může všechno vyřešit. I velkou hádku plnou nenávisti.
 • Stále máte neopodstatněný pocit, že tomu druhému něco dlužíte.
 • Vyskytuje se touha druhého bezvýhradně vlastnit a ovládat.
 • Vy nebo partner dokážete neomylně vyhmátnout slabiny toho druhého.
 • Situace se stále opakují. Ten samý problém se vyskytuje ve vztahu vícekrát, ale vždy v jiné podobě.

Co dělat s karmickým vztahem?

Tyto typy vztahu nám zpravidla přichází do života jako zrcadlo a jistý způsob léčení. Měli bychom si prostřednictvím jich uvědomit, co je třeba v našich životech změnit a na čem pracovat. Pokud jste uvězněni v karmickém vztahu, je nezbytně nutné zpřetrhat všechna pouta. Zní to jednoduše, ale je to často je právě tento krok ze všech nejtěžší. Už je proto, že mezi karmickými partnery je velká vzájemná přitažlivost. Následně je jediným způsobem, jak se očistit od karmického vztahu důsledná a hluboká práce na sobě. U lidí, kteří často a opakovaně navazují karmické vztahy bývá problém se sebeúctou a vnímáním své vlastní hodnoty. Nedostatek, či příliš vysoké sebevědomí vedou pouze k tomu, že nikdy nedosáhnete skutečného klidu a štěstí. Jak tedy sebelásku a zdravé sebevědomí posílit? Zaměřte se například na poslech motivačních knih, čtěte seberozvojové články, či si přizvěte na pomoc odborníka.  

Čtěte také: 

Zdroj: Ideální životPříznaky transformaceNovou cestou, Youtube kanál: Khaleea tarot 

Reklama