Čtenářka Tina5 poslala příspěvek, který jsem dnes opravdu čekal. Vítězství vidí v každodenních rutinních záležitostech. Když vše klape, jak má. Žádné velké výkyvy. Děkuji Vám Tino5 za příspěvek. Je pravdou, že když jsme dlouho šťastní a spokojení, že si to příliš neuvědomujeme. Ale přeji nám všem, aby takových dní bylo co nejvíce.

Milá redakce, díky za krásné téma vítězství.

Původně jsem chtěla psát o tom, že své vítězství budu prožívat, až budu mít dospělé děti, budou slušné, se stálým příjmem, se svými rodinami, já budu v rámci možností zdravá a s mužem si budeme užívat života na stará kolena.

Ale asi ne, myslím, že každý den se dá prožít nějaké vítězství.

Je krásné, když se večer všichni doma sejdeme živí a zdraví. Když žádná z dcer nepláče kvůli zradě kamarádky. Když nemusíme řešit nesmyslné úkoly.

Když dcerky jdou ke klavíru samotné a bez reptání. Když mají uklizené pokoje i ty pubertální dcery s cedulí na dveřích.. „Nevstupujte bez klepání a raději neklepejte!“.

Když mi někdo uvaří a přinese kafíčko. Když se mi podaří nádherná bábovka. Když mi rodina pochválí nedělní oběd. Když doháčkuji či dopletu právě rozdělaný kousek a mohu se pustit do dalšího tvoření. Když se mě rodina zeptá, zda jsou ty rohlíky či chléb z obchodu. Když jsou dcerky zdravé a netrápí je horečka a laryngitida jako právě nyní.

Když vím, že mohu kdykoliv zavolat babičce. Kamarádka už toto vítězství nikdy neprožije, její maminka, naše paní sousedka prostě ráno nešla se svým pejskem jako obvykle na procházku, nemávala nám do autobusu, když jsme jely s dcerkami do hudebky a našli ji doma mrtvou. Z ničeho nic, nebylo ji ani 70 let. Zdravá, veselá a najednou tu není.

Važme si každého dne s našimi blízkými.

Denně aspoň jedno vítězství ze srdce přeji opravdu každému.

Tina5


Co vy považujete za vaše největší vítězství?

Pište mi to na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás odměním, koho se dovíte dnes v 16 hodin. Čím? Opět nějakým překvapením. Snad na něj také dlouho nezapomene!

Reklama