world

Poslední letní víkend se stává tradičně dějištěm veletrhů kosmetiky, kadeřnictví, wellness a zdravého životního stylu WORLD OF BEAUTY & SPA. Letos se tu opět představí dvaceti tisícům návštěvníků přehlídka trendů a novinek chystaných vystavovateli na podzimní a předvánoční období letošního roku i inspirativní trendy na rok 2010. Návštěvníci si na více než tří stovkách stánků budou vybírat produkty z více než čtyř set padesáti  zastoupených značek z oborů profesionální kosmetika a biokosmetika, přístroje pro péči o pleť a postavu, dekorativní kosmetika, péče o ruce a nehty, jejich modeláž a zdobení, péče o nohy, péče o vlasy a styling, wellness, spa, zdravý životní styl i přímý prodej dekorativní kosmetiky a doplňků.

world

Veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA zaujímá pozici vedoucího veletrhu ve svém oboru. K jeho atraktivitě přispívá velkou měrou poutavý doprovodný program na několika úrovních - od čistě odborných workshopů a přednášek především věnovaných oblastem wellness, dermatologie, péče o pleť, formování postavy přes společensky atraktivní představení nadcházejících trendů předními vizážisty, kadeřníky i módními návrháři, nedílnou součástí programu jsou mistrovské soutěže.

K „highlights“ odborného programu bude patřit opět téma „wellness“. Kromě přednášky týkající se wellness a cestovního ruchu ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj a řadou odborných organizací a asociací budou v odborném salonku probíhat workshopy věnované aspektům aktivního prodeje ve wellness centrech, komunikaci se zákazníky, týmovému managementu. Zájemcům o rekvalifikaci a další vzdělávání i např. zájemcům o wellness a spa služby budou určeny školící a předváděcí bloky s ukázkami rozličných typů masáží, wellness a spa procedur, programů na formování postavy či detoxikaci organizmu. Pro cílovou skupinu návštěvníků vyhledávajících stále více nové možnosti relaxace v příjemném prostředí bude na veletrhu připravena ve spolupráci se Svazem léčebných lázní  nabídka lázeňských programů i oddychových a relaxačních pobytů v dalších zařízeních poskytujících tyto služby.

world

K veletrhům kosmetiky nedílně patří prezentace nepřeberného množství anti-aging programů a metod péče o pleť. Zájemci uvidí a často i na „vlastní kůži“ vyzkouší nejnovější trendy ve zpevňování kontur oličeje, vyhlazování vrásek, odstraňování nežádoucích skvrn a vad pleti formou masáží, peelingů, nanášení kosmetických prostředků, pleťových masek.

Tradiční „DERMOPARTY“ bude věnována náročnějším zásahům poskytovaným v kooperaci dermatologů a kosmetiček, jako jsou obličejové výplně, použití botoxu, plastická chirurgie.

Tentokrát budou do programu zařazena i témata související se zdravým životním stylem, alternativními metodami prevence i ezoterikou.

world

Stále zvyšující zájem z řad vystavovatelů i návštěvníků je i o kosmetické bioprodukty.

Dalším stěžejním oborem vystavování je péče o nehty (modeláž, zdobení), péče o ruce a nohy. Na vystavovatelských stáncích s nabídkou několika desítek nejvýznamnějších evropských značek budou prezentovat  nejnovější trendy v modeláži i špičkové zdobení nehtů zruční designeři - vítězové řady českých mistrovských soutěží.

Obor péče o vlasy a účesová tvorba nabídne opět řadu divácky atraktivních show na stáncích i hlavním podiu veletrhu. Pod rukama známých českých i zahraničních kadeřníků vzniknou účesové kreace na plesovou sezonu stejně jako jednoduché účesy ve „street“ stylu.

world

K významným soutěžím na veletrhu budou tentokrát patřit Česká mistrovská soutěž v make-upu, Česká a mezinárodní mistrovská soutěž v nail designu, kreativní soutěže ve zdobení nehtů na rukách i nohách, soutěž pedikérů „nejkrásnější nohy“,  pro výrobce a dovozce soutěž jejich novinek  za odborného vedení sdružení PROKOS pod názvem BEAUTY EXPO& PROKOS PRODUCTS AWARD.

Organizace veletrhů WORLD OF BEAUTY & SPA pořádaných dvakrát ročně (jaro a podzim) je nedílně spjata s úzkou spoluprací s celou sítí partnerů - sdružení a medií. Za všechny je možno jmenovat Unii kosmetiček, sdružení PROKOS, Českou asociaci wellness, Asociaci pracovníků v regeneraci, Asociaci aromaterapeutů ČR, Svaz léčebných lázní ČR, Českou podiatrickou společnost, z mediálních partnerů pak časopisy Linda, Kadeřnická a kosmetická praxe, Profinehty, StudioZone, Estetika, Meduňka, Beauty salon, Hair & Beauty, Hotel & spa, Sport & wellness, 40+  moje generace, vydavatelství Burda (Katka, Svět ženy), dále četné deníky, četné rozhlasové stanice, televizní kanály a řada internetových portálů pro ženy, krásu a zdravý životní styl.

world

Spolupráce se rozvinula i se zahraničními partnery, ať již formou prezentací našich předních odborníků při zahraničních veletrzích, nebo účastí českých reprezentantů - vítězů domácích soutěží v prestižních zahraničních  soutěžích, stejně tak formou vzájemné výměny propagace veletrhů pořádajících firem. Zde je možno mj. jmenovat  časopisy a veletrhy Kosmetik International, vydavatelství RedSpa, veletrhy Vivaness a  Haare v Norimberku, Salon Jesien, Salon Wiosna, Beauty International, Interbeauty Bratislava, Beauty Eurasia a další.


Další informace:
www.beautyexpo.cz

Program celého víkendu si můžete prohlédnout ZDE.