V  minulosti byl Londýn odsunut tak trochu na vedlejší kolej „romantičtějšími městy“, jako jsou Paříž či Praha. Metropoli nad Temží se ovšem brzy podařilo získat zpět pozici jedné z nejoblíbenějších destinací na svátek sv. Valentýna.

 

Londýn v několika posledních letech prošel obrovskou proměnou a dnes město nabízí návštěvníkům špičkové hotely, intimní restaurace, skvělé muzikály a samozřejmě i své slavné architektonické památky. Svátek sv. Valentýna je ideální příležitostí to všechno poznat.

 

Valentýna můžete v Londýně oslavit různě – zajít si na koncert, absolvovat vyhlídkovou cestu po Temži, vychutnat si romantickou večeři ve stylové restauraci nebo některou z dalších atrakcí a příležitostí, které tato metropole nabízí.

 

Romantická večeře

Jedním z nejtradičnějších způsobů oslavy svátku sv. Valentýna v Londýně je večeře na parníku plujícím po krásně osvícené Temži. Nenechte si ujít tak romantický zážitek spojený s večeří a tancem. Anebo si můžete dát romantické dostaveníčko v jedinečném prostředí Kew Gardens, kde vaši lásku jistě potěší pohled na tropické rostliny. A pokud máte chuť na skutečný gastronomický zážitek, vyzkoušejte Oxo Tower na jižním břehu Temže anebo restauraci Savoy.

 

Valentýnský koncert v chrámu sv. Jakuba

Chrám sv. Jakuba na Picadilly uvede na svátek sv. Valentýna romantický koncert, na němž vystoupí uznávaný klavírista Julian Jacobso. Představí návštěvníkům bohatý repertoár, v němž nebudou chybět Chopin, Wagner, Sondheim a Rachmaninov.

 

Den sv. Valentýna na „Londýnském oku“

Asi nejromantičtějším místem pro oslavu letošního svátku sv. Valentýna bude moderní dominanta města, tzv. „londýnské oko“ neboli London Eye. Letos má pro zamilované páry připravenu speciální nabídku - kromě tradičního výhledu na metropoli bude pro každý z párů připravena růže, čokoláda a sklenka vynikajícího šampaňského Laurent-Perrier.

 

Vychutnejte si den sv. Valentýna v Londýně! S easyJet se tam dostanete už za 669 korun za jednosměrnou letenku!

Letenky objednávejte na www.easyJet.com