moulin-do-textu.jpg
Foto: Shutterstock

Tato historická památka patří bezesporu k hlavním a nejvíce navštěvovaným atrakcím města Paříž. Velmi k tomu dopomohl film „Moulin Rouge“ režiséra Baze Luhrmana z roku 2001 s Nicole Kidman a Ewanem McGregorem v hlavních rolích. Nicméně tento slavný music-hall je oblíbenou destinací turistů již od počátku 20. století.

„Hostům se nyní dostává jedinečné příležitosti nahlédnout za sametové závěsy proslulého kabaretu a budou si moci prohlédnout i samotné divadlo. Návštěva show v Moulin Rouge nabízí únik od všedního dne a neuvěřitelné ponoření do půvabu a majestátnosti French Music Hall. Interiér našeho velmi oblíbeného větrného mlýna inspirovaný Belle Époque přenese hosty do doby, z níž tento nadčasový kabaret vzešel,“ popisuje Claudine Van Den Bergh, která vystupuje na platformě Airbnb jako hostitelka.

Po příjezdu na hosty čeká pečlivě připravený večer navržený tak, aby si bylo možné užít všech lákadel, které červený mlýn nabízí. A jak takový program vypadá?

  • Soukromá prohlídka Moulin Rouge: její historie, výrobci kostýmů a zákulisí.
  • Aperitiv na romantické střešní terase následovaný tříchodovou večeří z Belle Époque menu připravenou rezidentním šéfkuchařem Arnaudem Demervillem.
  • Setkání s hlavní tanečnicí a hostitelkou Airbnb Claudine Van Den Bergh v její šatně.
  • Nejlepší místa v hledišti během show Moulin Rouge: Fantazijní svět francouzského bohatství
  • A samozřejmě nezapomenutelné přenocování ve vyhlášeném červeném větrném mlýně, přesněji řečeno ve speciálně navržené a renovované ložnici. 

 „Éra Belle Époque byla dobou, kdy francouzská kultura a umění vzkvétaly – a žádná památka není pro toto období ikoničtější a typičtější než právě Moulin Rouge. Tato tajná ložnice uvnitř slavného větrného mlýna byla navržena tak, aby vás vzala na autentickou cestu zpět v čase a vy jste mohli pocítit v jediném okamžiku francouzské hlavní město umění a krásy,“ popisuje Jean-Claude Yon, historik specializující se na francouzské kulturní a sociální dějiny 19. století

Tento pobyt za speciální cenu jednoho dolaru je ovšem možné uskutečnit jen 13., 20. a 27. června.

Zdroj: Hola! News airbnb, Jean-Claude Yon, historik specializující se na francouzské kulturní a sociální dějiny 19. století