Překvapte svého partnera a přichystejte pro něj netradiční program na víkend. Třeba právě v průběhu května. Polibek pod rozkvetlou třešní? Nuda! Co takhle polibek přímo na létajícím balónu nad střechami Karlštejna? To už chce jistou dávku originality a odvahy. Zkuste to a nebudete litovat.

Víte, že… první let horkovzdušným balonem absolvovala ovce, kachna a kohout?

let balonem

A co Vám takto strávený zážitek přinese? Kromě intimně stráveného času s Vaší láskou si partnera můžete snadno otestovat v nestandardním prostředí, zjisti t, jak je na tom se zeměpisem a v neposlední řadě si budete mít dlouho o čem povídat, protože zážitek je to jedinečný.

5 důvodů proč vyzkoušet let balonem

Let balonem je výzva, zábava a netradiční zážitek.

1. Netradiční zážitek
Představa, že se na svět kolem sebe v tomto případě spíše pod sebou díváte z výšky 300 m, vše prožíváte ve společnosti přátel či rodiny. Dovídáte se zajímavé informace o okolí trasy letu, kocháte se přírodou a to je skutečně netradiční zkušenost. Let balonem prostě za to stojí.

2. Pohled z ptačí perspektivy
Jet o víkendu autem na Karlštejn? Nuda! Co takhle vyzkoušet se podívat na Karlštejn z ptačí perspektivy? Naprosto ojedinělý zážitek, v bezpečí a na otevřeném vzduchu Vám může poskytnout pouze let balonem. Dechberoucí pohled si samozřejmě nezapomeňte v průběhu celého letu fotit či natáčet, ať se můžete pochlubit kolegům a přátelům.

3. Dozvědět se něco na víc
Let balonem už sám o sobě skýtá spoustu zážitků ať už ze samotného letu nebo z pohledu na vzdálenou matičku zemi. Ale ani to nemusí být vše. V průběhu letu se máte možnost od pilota dozvědět cenné informace nejen o balonech a o tom jak fungují, ale i o zajímavé české historii balonářství. A kdyby i toto bylo pro Vás málo, tak zejména pro malé pasažéry budou určitě zajímavé informace zeměpisného rázu nebo další zajímavosti o právě míjejících historických objektech či přírodních úkazech.

4. Zábava především
V průběhu celého letu se Vám bude plně věnovat pilot, který Vám detailně popíše, jak balon funguje a budete mít možnost vyzkoušet si nafukování, ovládání i balení. Samozřejmě bude k dispozici pro Vaše všetečné otázky. Ale aby to bylo fér, otázky dostanete také vy. A to formou slepé mapky, do které si v průběhu letu zkusíte zakreslit zeměpisné body. Schválně, jak si myslíte, že dopadnete?

5. A je z Vás vzduchoplavec
Po letu budete jako první vzduchoplavci pokřtěni šampaňským a bude Vám pilotem vydán křestní list vzduchoplavce. Rozloučení probíhá na místě startu balonu, kam jste odvezeni doprovodnými vozy.

Historie letem světem

let balonem

První let horkovzdušným balonem s posádkou absolvovala ovce, kachna a kohout, a to v balonu bratři Montgolfiérů dne 19. září 1783 při demonstraci vynálezu králi Ludvíku XVI. Balon ohřívala hořící vlna a sláma. 21. listopadu 1783 pak odstartovali první lidé - lékárník Pilatre de Rozier a markýz 'Arlendes. Paradoxně lze dohledat zprávy datované do roku 1760, kdy měl v jižních Čechách vzlétnout Víta Fučík zvaný Kudlička. Oficiálně byl však prvním českým balonářem učenec a cestovatel Tadeáš Hanka, jehož balon bez posádky vzlétl 18. března 1784.

První český balon s posádkou startoval ze Stromovky s Joannem Pierrem Blanchard a Joachimem ze Šternberku na palubě dne 31. října 1790. Moderní vzduchoplavba se v Československu obnovuje v 70. letech a pak hlavně 80. letech, kdy vzniká první Československá továrna na balóny. Rekreační létání zažívá boom v 90. letech a pak na přelomu tisíciletí, živené zejména bojem Fossetta a Bransona o první balonový oblet zeměkoule bez mezipřistání.

Neváhejte a kupte si letenku na www.balony.cz

Reklama