Hlavní myšlenkou je přiblížit mladé generaci temnou atmosféru a hrůzy druhé světové války. Proto se autoři rozhodli, že zkusí lidem ukázat, jak by to vypadalo, kdyby Eva Heymannová měla v době svého dospívání Instagram. Jako dnešní mladí lidé sdílí Eva zážitky z průběhu holokaustu a zároveň se o ní dozvídáme, že ráda tančí, touží se stát fotografkou a chce pracovat pro noviny. S Instastories začaly autoři v den, kdy si Izrael připomíná holokaust a zavraždění šesti milionů Židů nacisty.

stred.jpg

Foto: Shutterstock

Fiktivní příběh popisuje osud skutečné dívky Evy Heymannové, které se přezdívá maďarská Anna Franková. Ta byla za druhé světové války deportována a v roce 1944 zemřela v koncentračním táboře Osvětim. Herečka, která hraje ve videích Evu nenatáčí jen to, jaké hrůzy se děly v táboře. Videa působí realisticky hlavně z toho důvodu, že jsou točaná stejnou formou, jakou je dělají běžní uživatelé Instagramu. Můžeme v nich tedy například vidět Eviny rodiče, kamarády a také celkem všední záběry odrážející nudu ve škole. S Evou se jednoduše sblížíte. O to více jsou dojemné a hrůzu nahánějící záběry přijíždějících tanků a deportace.


Projekt rozjel izraelských milionář Mati Kochavi a jeho dcera Maya a už teď se těší z velkého úspěchu. Instagram @eva.stories sleduje již 1,6 milionů lidí z celého světa.

Čtěte také:

Reklama