Napadlo by vás zařadit do svého interiéru plast? Pokud nadšeně kýváte hlavou, zbystřete, futuristická šedesátá léta slaví comeback. Originální a transparentní design je skvělým a nenáročným osvěžením pro váš byt či dům.

nábytek

Proč si takový typ nábytku pořídit domů? Třeba proto, že je to jasná výhra zejména pro malé prostory. Je vzdušný, lehký a umí s místností doslova optická kouzla. Transparentní židle, skříňky nebo třeba stolky jsou jednoznačně originální a nepřehlédnutelné. A navíc se jedná o věc, která lze klidně vyrobit z jediného kusu materiálu bez svarů a spojů, což je nejen praktické, ale hlavně esteticky velmi líbivé.

nábytek

Pro výrobu transparentního sedacího nábytku je nejčastěji využíván polypropylen a polykarbonát. Polypropylen má velmi široké použití a záleží jen na technologii zpracování, zda výsledný produkt bude lesklý nebo matný, pružný nebo pevný. Polykarbonát je velmi tvrdý a rozměrově stabilní materiál vhodný pro využití zejména v těch oblastech, kde výrobce upřednostňuje vysokou odolnost materiálu. Výborně se tedy hodí i pro použití v exteriérech, a protože dokáže nahradit i sklo, dělá se z něj také zastřešení verand apod.

nábytek

Mix stylů

Velkou výhodou transparentního nábytku je jeho schopnost „fungovat“ s jakýmkoli dalším kusem nábytku zcela jiného stylu. Kombinace průhledného plastu funguje s masivním dřevem, kovem, se sklem i třeba betonem, který je čím dál tím více oblíbený.

nábytek

Výhody a nevýhody plastového nábytku

nábytek

Jak o plastový nábytek pečovat?

  • vyhýbejte se kontaktu s ostrými předměty, abyste zamezily škrábancům (ve vzniklých škrábancích ráda ulpívá špína, která ale jde velmi snadno vyčistit)
  • otírejte nábytek jemným hadříkem a vlažnou vodou, vždy pak utřete do sucha

Také si přečtěte: