Jednou se paní mého srdce rozhodla, že by chtěla novou stěnu na oblečení do předsíně. Mně se moc nechtělo, ale pro klid duše jsme  vyrazili na nákup nové stěny. Po návštěvě několika obchodů jsme si vybrali. Konečně jsme přijeli domů a já se pustil do skládání stěny. Bylo už pozdě, a tak jsem chvátal, abych ji stačil ještě večer připevnit ke zdi.
Pak jsem začal  vrtat do panelu a najednou záblesk a všude v bytě byla tma.

Tak a co teď, no nic, začal jsem nahazovat jističe v bytě a ono se stále nic nedělo, v bytě byla pořád tma. Další pokus, zkoušel jsem nahodit jistič na chodbě panelového domu a ono pořád nic. Pro jistotu jsem vyběhl ven a podíval se, zda jsem v našem domě nevyhodil jeden elektrický obvod pro náš celý panelák. Nevyhodil, všechny ostatní byty svítily. Vzal jsem  telefon a zavolal známému elektrikáři. On do hodiny přijel, překontroloval venkovní jistič a zjistil, že je spálený. Hned ho vyměnil a znovu jsme zkusili, zda se byt rozsvítí.

Super, povedlo se! Vzápětí jsem zjistili, že nám nefunguje jeden obvod pro zásuvky. Elektrikář překontroloval místo, kde jsem vrtal, a konstatoval, že jsem pravděpodobně navrtal kabel pro jeden zmíněný obvod. Já se ho zeptal: Tak co teď s tím? On řekl, že se musí rozbít panel v místě vrtání a vsadit krabička pro elektriku, která spojí přerušený obvod. Druhý den jsem naběhl s ručním kladivem a vyrycal (udělal) díru do panelu asi tak o rozměru obalu na CD. Elektrikář mi vložil krabičku, překontrolovali jsme, zda vše funguje, a já vítězoslavně zazdil krabičku. Nakonec jsem musel ještě předsíň vymalovat.

Ono se nadarmo neříká: Práce kvapná málo platná. No, ponaučení je jasné - už nic v bytě nepředělávat. :-)


Kategorie Malé a velké katastrofy


Velká dubnová soutěž je tu pro vás!  VSTUPTE DO SOUTĚŽE!