Jak je vidět, někdy může katastrofu způsobit i horlivost do práce. Čtenářka ladouch nám popsala svou dávnou zkušenost.

Tak tohle je opravdu zajímavý příběh, milá ladouch. Na Vašem místě bych reagovala stejně. Moc děkuju!


Dobrý den,

tato katastrofa se mě stala asi před 27 lety. Bylo asi 10 dní před vánocemi, když se u nás zastavili zástupci tehdejšího OPBH s prosbou, zda by mohli do naší zdi v obýváku vyvrtat dvě díry, protože ve vedlejším bytě upravují koupelnu pro invalidního nájemníka a potřebují tam udělat madlo u vany, takže nám udělají dva vrty do zdi, provrtají šroub, upevní destičku a začistí, takže nebude nic znát..

Co bych to byla za nelidu, kdybych byla proti, samozřejmě jsme dali s manželem souhlas. Domluvili jsme se na dni kdy bude práce provedena, že si zakryjeme nábytek a odstavíme ho od zdi. Nadšená jsem z toho nebyla, protože už jsem za sebou měla předvánoční úklid včetně oken a všeho. Když jsme za dva dni přišli domů z práce, myslela jsem, že mě raní mrtvice. OPBH práci provedl, ale jindy než byla dohoda, stručně to shrnu, všude bílo, prach po celém bytě, protože jsme měli u obýváku otevřené dveře, takže se bílý poprašek dostal všude, díra ve skříni a provrtaná téměř nová sedací souprava, kterou tehdy bylo opravdu těžké sehnat určitě to hodně z vás pamatuje. Nevěděla jsem, jestli mám řvát vzteky nebo lítostí. Ihned jsme volali na OPBH, dostavili se zástupci, do kterých jsem se nemilosrdně pustila, za rámeček si to rozhodně nedali. Když jsem, ale viděla, v jakém jsou šoku, protože řemeslníci měli prostě volno tak na to vlítli, tak jsem se uklidnila.

Dohodli jsme opravu nábytku a kompenzaci, dodali úklidové prostředky a já se pustila do nového předvánočního úklidu. Dnes po dalších katastrofách, které mě v životě potkaly, už to beru s humorem, ale tehdy mě opravdu do smíchu nebylo.

Hezký den bez katastrof

ladouch

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dne zní: Jakou katastrofu jste v životě zažila?

  • Zažila jste ve svém životě nějakou tragédii, katastrofu nebo nezdar?
  • Nebo máte nějakou příhodu ze svého okolí?
  • Jak takové věci prožíváte? Samy, nebo uvítáte pomoc blízkých či přátel?
  • Jaká byla podle vás největší katastrofa v dějinách lidstva?

Napište mi také! Budu se těšit, že mi o sobě opět něco prozradíte. Na jednu z vás čeká krásný dárek, dvě čokolády ve tvaru srdce Milka Pralinés, abyste si při tomto smutném tématu alespoň osladily život.

Pište na známou adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je KATASTROFA. Moc děkuju a těším se na vaše příspěvky.

coko

Reklama