Aroma sladkých zralých třešní, vodního jasmínu, svěží energie šťavnatých citrónů nebo kořeněných bylinek - to je jen zlomek výběru vůní, do kterých můžete zahalit svůj domov.

candle

Parfémy a neotřelé vůně si mnozí spojují spíš s požitkem pro tělo. Své parfémy už však mají také interiéry. Mistři parfuméři přichází s novými vůněmi, které v sobě spojují opojné aroma, krásu i luxusní designový doplněk. Jejich popularita je tak velká, že se jejich recenzi věnují celé internetové blogy a v USA mají už i vlastní kategorii na parfémových Oscarech.
U nás si lidé svíčky v interiérech zvykli používat pouze při zvláštních příležitostech. I na českém trhu se však pomalu začínají prosazovat vonné svíčky, které si získávají srdce milovníků přirozeně svěžích vůní a podléhají jim i ti, jež pravidelnému „svíčkování“ nebyli nikdy příliš nakloněni.

Dny i večery při svíčkách

Není se čemu divit. Svět svíček dosáhl velkého pokroku. Na výrobu luxusních interiérových vůní se začaly specializovat také módní značky, pro které pracují špičkoví parfuméři. Patří mezi ně například francouzská firma Esteban, Geodesis či Diptyque - ty lze zakoupit také v pražské pobočce prodejny Simple Concept Store.
U nás si oblibu získávají vonné svíčky značky Yankee Candle, jež se staly už před lety miláčky Američanů a Angličanů. Jejich tvůrci vsadili v podstatě na tentýž systém jako u klasických parfémů. Nabídka a verze vůní se mění podle jednotlivých sezon a zajímavý je i způsob prezentace ve skelněných nádobách či vázách se stylovými stínidly.
Od klasických levných svíček se liší hlavně dobou hořlavosti, která trvá v průměru od 40 do 150 hodin. Díky kvalitním knotům voní od zapálení až do posledního zaplápolání plamínku. Lidé si proto zvykli používat je jako přirozené osvěžovače vzduchu, které doma nechávají hořet prakticky celé dny. Jejich kouzlo tkví totiž v hebkosti a lehkosti aroma, které nijak neobtěžuje okolí a dokonale splývá s prostředím. A tak zatímco u květinových vůní se můžete kochat sametovou hebkostí, u ovocných se vám pro změnu občas sbíhají sliny.

Jarní stébla

Letošní jarní novinky jsou zvláště delikátní a něžné. Všechny jsou vyrobeny z parafínu v potravinové kvalitě, obohaceného o přírodní rostlinné výtažky.
„Naši aktuální nabídkou pro nadcházející jaro jsou dekorativní designová vonná stébla,“ říká Lucie Röslerová, zástupkyně značky Yankee Candel. „Stébla jsou nehořlavá a obsahují koncentrovaný vonný olej. Hodí se proto tam, kde nechcete mít hořící svíčky, například kvůli dětem nebo zvířatům. Tyčinky jsou z přírodího materiálu a neobsahují alkohol.“

Reklama