Léto je nejen čas krásného počasí, ale také rozmanitých vůní. Všechno kolem nás ve svitu slunečních paprsků jen kvete a nádherně voní. Letní příroda má prostě své nezaměnitelné a jedinečné aroma. Existují ale i parfémy, které jsou pro letní horké měsíce typičtější a vhodnější než jiné?

Elnino

Každý má jiný vkus, takže se nedá přesně specifikovat, jaké vůně jsou pro léto nejvhodnější. Někdo dokonce v létě, po vzoru obyvatel arabských zemí, nosí nejraději výrazné orientální vůně, protože se v horku krásně rozvinou, někdo naopak volí vůně lehčí, aby nebyl parfém příliš výrazný. Poradkyně Adéla Bartlová, z internetové parfumerie Elnino.cz říká: „Obecně by se dalo říct, že jaro je skvělé období pro zářivé květinové vůně, které podtrhnou náladu prvních slunečných dnů a probouzející se přírody. Konvalinkové, šeříkové, fialkové nebo zkrátka podle chuti. V horkých letních dnech se květinové vůně mohou změnit v „bolehlavy“ a hodně lidí sahá po vyloženě svěžích toaletkách či kolínských vodách s citrusy, zelenými tóny, ovocem. Citrusy jsou osvěžující, bohužel jsou těkavé a nevydrží dlouho vonět. Příjemné mohou být čisté vůně připomínající mýdlo či vyprané prádlo - i když jsme zpocení až za ušima, udržují jistý pocit svěžesti.“

Pokud si nevíte rady s výběrem ideální letní vůně, pomůže vám internetová parfumerie Elnino.cz. Na stránkách www.parfemy-elnino.cz se totiž rychle zorientujete. Nemusíte složitě pátrat v jednotlivých kategoriích, stačí jen kliknout na odkaz Letní vůně. Tipy na parfémy zde najdou jak ženy, tak muži.

Tipy na nové letní vůně od odborníků z parfumerie Elnino.cz:

Pro ženy...

DKNY Summer 2011 je veselá, ženská vůně inspirovaná letním obdobím v New Yorku, kdy vládne klidná atmosféra a lidé se věnují především relaxaci. Je to ovocně-květinová vůně, ladně zakončená krémovými tóny santalového dřeva a mošusu.
http://www.parfemy-elnino.cz/toaletni-voda-dkny-dkny-summer-2011-21671.html

Pro muže...

Issey Miake L´Eau D´Issey Summer 2011 je exotická, vodní vůně. Stačí zavřít oči, přivonět a vybaví se vám tyrkysově modrá laguna, kde skrz průzračnou vodu září jasně rudé korály.
http://www.parfemy-elnino.cz/toaletni-voda-issey-miyake-l-eau-d-issey-summer-2011-21864.html

3 dobré rady pro ty, kteří chtějí v létě krásně vonět...

  • ElninoŘiďte se svým vlastním nosem. I když vám někdo bude tvrdit, že naprosto musíte mít letošní sytě ovocnou limitovanou edici od Escady, ale vám se z ní dělá divně, vyberte si něco, co vám bude lépe sedět. Nebojte se vyzkoušet i vůně, které se na léto zdánlivě nehodí. Někdy stačí snížit aplikované množství a výsledek je překvapivě dobrý.
  • Myslíte si, že je nutné mít jinou vůni na jaro a jinou na zimu? Platí, že si každý může střídat parfémů, kolik chce... Někomu vyhovuje mít jen jeden parfém, který s ním pak mají všichni spojený. Někdo jich má deset a nosí je podle momentální nálady nebo podle počasí. V létě přece nejsou jen horké dny, ale i chladné, deštivé - a vůně, které jindy něco chybí, ve vlhkém teplém vzduchu najednou správně vynikne.
  • Jak ovlivníte partnera volbou parfému? „Vůni bych každopádně doporučovala volit podle příležitosti. Na první rande něco jemného, aby se protějšek nepolekal, na „lov“ něco svůdného. Partnerovi, s nímž už žijeme déle, můžeme připomenout hezké okamžiky z minulosti tím, že použijeme stejný parfém jako tehdy. Vůně se totiž vážou na vzpomínky velmi pevně,“ radí Adéla Bartlová.
Reklama