Jak už jistě víte, a nejen z mých článků :-), inspirace mužským, chcete-li pánským oblekem není v dějinách odívání žádnou novinkou.

 

Od ojedinělých začátků odvážných průkopnic v historii, přes hrdé propagátorky ve dvacátém století, až po lehce provokativně naladěnou současnost.

 

Dovolím si malé ohlédnutí do bouřlivého dvacátého století. Nebojte, nechci vás nudit výčtem dam, co na sebe kdy oblékly mužské nohavice. Zastavím se jen u jedné z nich. U té, která dala pánskému obleku ten správný šmrncovně erotický náboj. Byla to Marlene Dietrich. Troufám si říct, že žádná jiná nedokázala nosit kalhoty, sako a kravatu s takovou rafinovaností a grácií jako ona.

Čím to? Marlene se pouze nepřevlékla, ale vytěžila z mužských prvků maximum, aby posílila prvek ženský.

A právě ten kontrast maskulinního a feminního vytváří ono svůdné, dráždivé napětí.

 

Právě to je ten záhadný fenomén a magnet, který tak přitahuje módní tvůrce, aby se k pánskému stylu stále vraceli, a nás ženy, abychom mu stále s radostí podléhaly.

 

Pánský styl má mnoho podob a inspirací.
Romantickou „dandy“ – módu šviháků , která s oblibou používá krajková fiží, samet, brokát, ozdobné knoflíky a výstřední doplňky.

Sportovní – anglických gentlemanů a golfistů. Od nich si půjčil tvíd, manšestr, skotský tartan a luxusní kožené doplňky.

Společenský – od obleků na denní nošení, přes smokingy až po fraky, které dnes využijí spíš umělkyně.

 

A jak jste na tom s pánským stylem vy, milé čtenářky?

Je vám sympatický, vlastníte nějaký kostým v pánském stylu?

Nebo nosíte „jen“ tradičně kalhoty a ostatní prvky pánské módy vás nechávají klidnými?

 

soutěž