Zajímáte-li se o upírskou tématiku, nenechte si ujít sérii knih s hrdinkou Anitou Blakeovou autorky Laurell K. Hamiltonové. Na pulty se znovu dostává první díl celé ságy pod názvem: Provinilé slasti. „Já s upíry nechodím. Já je zabíjím,“ říká hlavní hrdinka.

Seznamte se s tak trochu jinou Amerikou. Hlavní hrdinka románů Laurell K. Hamiltonové Anita Blakeová žije ve světě, kde jsou upíři, zombie či vlkodlaci běžnou součástí společnosti. Kniha Provinilé slasti je prvním dílem celé ságy, ta nyní vychází v nové grafické úpravě a s pevnou vazbou v nakladatelství Epocha. „Autorka skvěle mixuje styl americké drsné školy s upírským románem, který koření více než špetkou sexu,“ píše o Provinilých slastech známý recenzent Martin Fajkus.

Exkluzivní ukázka z knihy

Provinile slastiDo Provinilých slastí jsem se vrátila chvilku po půlnoci. Jean-Claude stál zcela nehybně pod schody. Opíral se o zeď. Pokud dýchal, nebylo to vidět. Vítr si pohrával s krajkou na jeho košili. Po hladké bledé tváři splýval černý pramínek vlasů.
„Je z tebe cítit cizí krev, ma petite.“
Sladce jsem se na něj usmála. „Toho jsi neznal.“
Když znovu promluvil, hlas měl hluboký a temný, plný potlačované zuřivosti. Jako by se do mě opřel studený vítr. „Zabíjela jsi upíry, moje malá oživovatelko?“
„Ne,“ zašeptala jsem chraptivě. Jean-Claude takhle nikdy předtím nemluvil.
„Říkají ti Popravčí, víš o tom?“
„Ano.“ Nijak mi nevyhrožoval, ale v tu chvíli by mě nic na světě nedonutilo projít kolem něj. Stejně dobře mohli zatlouct dveře.
„Kolik máš zářezů na pažbě?“
Tenhle rozhovor se mi ani za mák nelíbil. Stáčel se špatným směrem. Znám jednoho vyššího upíra, který vycítí lež. Nerozuměla jsem Jean-Claudovi, ale nemínila jsem mu lhát. „Čtrnáct.“
„A ty říkáš o nás, že jsme vrazi!“
Zírala jsem na něj; nebyla jsem si jistá, co mám podle něj říct.
V tu chvíli sešel ze schodů upír Buzz. Podíval se na Jean-Clauda, pak na mě, potom zaujal své místo u dveří, silné ruce založené na prsou.
„Užil sis pauzu?“ zeptal se Jean-Claude.
„Ano, pane. Děkuji.“
Vyšší upír se usmál. „Už jsem ti říkal několikrát, Buzzi, abys mě neoslovoval pane.“
„Ano, pa... Jean-Claude.“
Starší upír se zasmál svým typicky úžasným, téměř výstavním smíchem. „Pojď, Anito, půjdeme dovnitř, je tam tepleji.“
Na ulici bylo přes šestadvacet stupňů. Nechápala jsem, o čem to probůh mluví. Netušila jsem, o čem jsme se to vlastně několik předchozích minut bavili.
Jean-Claude vyšel po schodech nahoru. Sledovala jsem, jak mizí v budově. Stála jsem a dívala se na dveře, nechtělo se mi dovnitř. Něco nebylo v pořádku, a já nevěděla co.
„Půjdete dál?“ zeptal se Buzz.
„Nepředpokládám, že byste zašel do klubu a řekl Monice a té zrzce, aby šly ven...“
Usmál se, zableskly tesáky. Většina čerstvých upírů se ráda blýskne svými špičáky. Líbí se jim, jak se člověk lekne. „Nemůžu opustit svoje místo. Před chvílí jsem měl pauzu.“
„Očekávala jsem podobnou odpověď.“
Zakřenil se na mě.
Vstoupila jsem do přítmí klubu. Šatnářka na mě čekala u dveří. Dala jsem jí svůj kříž, ona mi podala ústřižek. To nebyla férová výměna. Jean-Clauda jsem nikde neviděla.
Catherine stála na pódiu, naprosto nehybná, oči rozšířené. V obličeji měla zranitelný, křehký výraz, jaký mívají spící lidé, vypadala jako dítě. Na jejích dlouhých měděných vlasech se třpytila světla. Poznám hluboký trans, když ho vidím.
„Catherine,“ vydechla jsem a rozběhla se k ní. Monica seděla u stolu, dívala se, jak se blížím. Na rtech jí pohrával hnusně vědoucí úsměv.
Byla jsem už skoro na pódiu, když se za Catherininými zády objevil upír. Nevyšel zpoza opony, prostě se zjevil. Sakra. Poprvé jsem pochopila, co vlastně vidí smrtelníci. Kouzlo.
Upír se na mě zadíval. Měl jemné zlaté vlasy, slonovinovou pleť, oči jako hluboké tůně. Zavřela jsem oči a potřásla hlavou. Tohle není možné. Nikdo není tak dokonale krásný.
V kontrastu s obličejem měl téměř obyčejný hlas. „Zavolej na ni,“ přikázal mi.
Otevřela jsem oči a zjistila, že celé publikum se dívá na mě. Zalétla jsem pohledem ke Catherinině prázdné tváři a věděla jsem, co se stane. Ale musela jsem to zkusit jako kterýkoli nevědomý návštěvník. „Catherine! Catherine, slyšíš mě?“
Vůbec se nepohnula. Jen hruď se jí slabě zvedala dechem. Catherine byla naživu. Ale na jak dlouho? Upír ji dostal do hlubokého transu. Od téhle chvíle mu patří její život. Znamená to, že ji teď může kdekoli a kdykoli zavolat a ona přijde. „Catherine, prosím!“ Nedalo se nic dělat, neštěstí bylo hotovo. Do háje! Neměla jsem ji tu nechávat!
Upír jí sáhl na rameno. Zamrkala. Překvapeně a vyděšeně se rozhlédla, pak se nervózně zasmála. „Co se stalo?
Upír jí políbil ruku. „Teď jsi zcela v mé moci, krásko.“
Znovu se zasmála. Nechápala, že jí právě řekl naprostou pravdu. Dovedl ji ke kraji pódia a dva číšníci jí pomohli usadit se zpátky ke stolu.
„Točí se mi hlava,“ zamumlala.
Monica ji pohladila po ruce. „Byla jsi skvělá.“
„Co jsem dělala?“
„Povím ti to pak. Představení ještě neskončilo.“ Při druhé větě se podívala na mě.
V tu chvíli jsem věděla, že mám problém. Upír na jevišti mě upřeně pozoroval. Cítila jsem tíhu toho pohledu.
Upírova vůle, síla, osobnost - nazvěte to jakkoli - se do mě opírala. Jako lezavý vítr. Naskočila mi z toho husí kůže.
„Já jsem Aubrey,“ promluvil upír. „Řekni, jak se jmenuješ ty.“
Vyschlo mi v krku. Ale o jméno nešlo. Mohla jsem mu ho říct. „Anita.“
„Anita. Hezké.“
Podlomila se pode mnou kolena a já se svezla na židli. Monica na mě zírala rozšířenýma, dychtivýma očima.
„Pojď, Anito. Pojď ke mně na pódium.“ Neměl tak dobrý hlas jako Jean-Claude. Prostě ne. Postrádal barvu, ale vůle ovládající ten hlas se nepodobala ničemu, s čím jsem se kdy setkala. Byla stará, strašlivě stará. Pod tlakem jeho mysli jako by mě bolely všechny kosti v těle.
„Pojď.“
Znovu a znovu jsem vrtěla hlavou. Na víc jsem se nezmohla. Neměla jsem slova ani pořádné myšlenky, ale věděla jsem, že nesmím opustit tuhle židli. Pokud k němu teď přijdu, ovládne mě stejně jako Catherine. Pot mi promáčel blůzu na zádech.
„Pojď ke mně! Hned!“


Pokud vás kniha podle ukázky zaujala, můžete si ji pořídit například na internetu přímo na stránkách nakladatele, stačí navštívit následující odkaz...

Anebo si o knihu můžete zahrát v naší soutěži, kterou pro vás chystáme. Sledujte novinky našeho magazínu 25. dubna 2012, ve kterých vyhlásíme začátek soutěže.

Kam dál?

Reklama