pl

Chystáte se na dovolenou k moři? Pokud nejste „ostřílená“ cestovatelka, mám pro vás pár užitečných rad. Co si zabalit do kufru, aniž by měl nadváhu, (platí se za ni nemalé peníze) a vy byla spokojená. Praxe mě naučila, že si vystačíte opravdu s málem.

Na cestu: Oblečte se opravdu pohodlně, aby vás nikde nic neškrtilo, nebylo vám horko, ani zima. Zdá se to být jednoduché, ale neměly byste podcenit nic z výše jmenovaného. V letadle nebo dálkovém autobusu je zapnutá klimatizace, která se vám zpočátku zdá příjemná. S únavou či při cestování v noci vám může ale být zima. Mně se osvědčily tepláky, tenisky, tričko nebo tílko a mikina. Prostě sportovní oblečení.

cesta

S dcerou před cestou na letiště

Nepřecpávejte zbytečně svůj kufr, věřte, že si vystačíte s pár promyšlenými kousky.

Na pláž: Neznám nic praktičtějšího, než pohodlné šaty z nemačkavého úpletu. Ráno si je obleču přes plavky, které si (pod šaty diskrétně sundám) a cestou z pláže jdu „na ostro“. Večer šaty i plavky vyperu v čisté vodě a ráno jsou zase suché.

saty

Kdysi jsem se v nich vdávala...

saty

Můžete je klidně takhle srolovat a nebudou mít jediný faldík

Klobouk a sluneční brýle jsou opravdu nepostradatelné. Chrání vlasy a oči a ještě k tomu sluší. Co si přát víc.

Plavky si vezměte nejméně dvoje. Osvědčily se mi mezi sebou kombinovatelné, takže mám vlastně pořád něco nového. K tomu ještě jedny jednoduché černé, které se hodí ke všemu.

pl

Plavky stejného střihu, ale v různých barvách se dají snadno kombinovat

Pareo: Sice se stále doporučuje, ale přiznám se, že jsem ho letos na nikom neviděla. I hodně macaté ženy chodily v dvoudílných plavkách a celulitidu neřešily. Je to jen na vašem pocitu.

Na spaní: Žádné pyžamko ani noční košilku nepotřebujete. Spěte klidně nahá, ale pokud vám to nevyhovuje, vystačíte si s kalhotkami a tílkem.

Na výlet. Nejdůležitější jsou pohodlné boty, ať už vyrazíte po památkách nebo na pěší výšlap, protože puchýře vám dokážou dovolenou pěkně znepříjemnit. A z oblečení opět něco, v čem se cítíte dobře, (což by mělo být vše, co si s sebou balíte). Také záleží na počasí a cíli vaší cesty. Po městě a na památky nebo nákupy budou dobré třeba šortky s topem, nebo šaty.

Na skleničku: Tím je míněna třeba i večeře v restauraci, káva se zmrzlinou atd.  Šaty budou opět tou nejlepší volbou.

Sečteno a podtrženo: Jedny slušivé tepláčky, pár tílek na ramínka, jedna mikina, troje šaty, troje plavky, jedny šortky, spodní prádlo, tenisky, sandály, žabky a samozřejmě slamák a sluneční brýle.

S touto „garderobou“ si bohatě vystačíte na týdenní dovolené, a jste stále hezky a prakticky oblečená.

Samozřejmě nepočítám další doplňky jako krémy na opalování (já měla na obličej padesátku a na tělo třicítku), různé kosmetické nádobíčko včetně lehké toaletní vody a šminek.

Ale to bychom mohly podrobněji probrat třeba příště, co říkáte.

Čtěte také:

Reklama