5a9e897d45dcdobrazek.jpg
Z kolekce: Reserved

  • Opakování je matka moudrosti

V první řadě je potřeba si říci, jaké proužky jsou pro vaši postavu ideální. Je to velmi jednoduché a již nesčetněkrát probírané téma. Navíc, správně zvolený vzor dokáže učiněné zázraky s vaší postavou. A to je obrovské plus! Takže, než si oblečete nějaký ten módní proužkovaný oděv, mějte na paměti, že vodorovně rozšiřujeme, svisle protahujeme a ubíráme opticky na kilech. Pro příklad, chcete mít štíhlé nohy až do nebes? Sáhněte po moderních širokých kalhotách s vysokým pasem, jež mají proužky směrem k zemi. Pokud chcete zaujmout nepříliš bujným dekoltem, pořiďte si top s lodičkovým výstřihem a proužky ze strany na stranu. Máte pocit, že váš zadeček nemá zrovna ideální proporce, je maličký, měl by být totiž pěkně vidět, zvolte stejné pruhy jako v předchozím případě. Takové midi šaty s horizontálními pruhy budou ideálním kouskem.
pruh1.jpg
Sako, Bershka, 699 Kč
Tričko, Pull&Bear, 299 Kč
Kalhoty, Bershka, 699 Kč
Šaty, Mohito, 849 Kč

  • Mějte soudnost!

Proužky jsou sice skvělým pomocníkem při optických klamech, ale nesmíme zapomínat, že když máme větší bříško, ani ty nejsvislejší pruhy nám nepomohou. Pokud budou problematickou část obepínat, nebude to nic pěkného. Právě proto je velmi důležité brát zřetel i na vhodné materiály a velikosti. Lehká a vzdušná textilie je v tomto případě ideální. Zaměřte se na halenky či topy volnějších střihů, které nebudou na kritické partii šponovat.

5a9e887052ff0obrazek.jpgZ kolekce: Stradivarius

  • Barevné variace bodují!

Černobílá kombinace sice nikdy nevyjde z módy, je praktická a slušivá, ale co si tak trošku pohrát, popustit uzdu kreativitě. Nebojte se prosvítit šeď ulic. Vybírejte z kousků, které jsou barevnějšího charakteru. Právě ty teď stojí na piedestalu módních trendů. Pokud patříte mezi ty, které se raději drží klasických, ne příliš výrazných odstínů, zkombinujte tradiční proužek s výraznějším svrškem jako je žlutý či modrý cardigen. Báječně vypadá i kombinace pastelových či jinak barevných doplňků. Narazit můžete i na detail v podobě vyšívaného, nejčastěji květinové zdobení, které je vždy s blížícím se příchodem jara velmi populární. Prvek dodá nudnému kousku na atraktivitě.

5a9ea3ca1126aobrazek.jpgZ kolekce: F&F, Cellbes

5a9e8a02c97e6obrazek.jpgZ kolekce: Zara

  • Nevažte se, odvažte se!

Pro tento rok zapomeňte na to, že méně je více, je to přesně naopak. Módní diktát totiž velí, noste vzory od hlavy až k patě a vůbec k sobě nemusí pasovat. Ano, čtete správně. Pryč se zestárlým pravidlem, že kostky, proužky a puntíky se pospolu nikdy nenosí. Teď je ideální čas se je naučit kombinovat. Nebojte se tedy obléknout tričko jednoho vzoru a sako naprosto odlišného. Za nás můžeme doporučit preppy kostku, ta vypadá famózně a je absolutním hitem tohoto roku. Samozřejmě klasikou v podobě jednotlivého vzorovaného kousku v celém outfitu nic nezkazíte. Není to ale už tak trochu nuda?

5a9ea992a31afobrazek.jpgZ kolekce: Bershka

5a9e89100a267obrazek.jpgZ kolekce: Bershka


Čtěte také:

Uložit

Uložit