Dnes druhý příspěvek čtenářky Heather k tématu „prarodiče". Přečtěte si o jejím dědečkovi - proutníkovi!


I když už jsem dnes svou troškou do mlýna přispěla, každý má prarodiče dvoje (nebo aspoň skoro každý) a zvláště v naší povedené rodince je co vyprávět.

O dědu a babi z mamčiny strany jsem přišla, když mi bylo 10 a 13 let. Spoustu historek znám tedy spíše jen z doslechu, ovšem zvláště některé stojí za to.

Ti dva se seznámili v Rakousku, kde pracovali. Babičce bylo 14, dědovi 26. Díky svému tamějšímu pobytu oba uměli dost slušně německy, což využívali ve chvílích, kdy nechtěli, abychom my děti věděly, o čem mluví :-)

Děda byl lázeňský švihák a žádná sukně před ním neutekla. Snad i proto se během téměř padesátiletého společného soužití s babičkou rozvedli. Než se však stihli od sebe odstěhovat, dali se znovu dohromady a moji rodiče jim byli na jejich druhé svatbě za svědky.

Když už byly všechny děti z domu a člověk by řekl, že si ti dva budou užívat poklidného důchodu, řádili snad víc než zamlada.

Jednoho dne přešel děda jen tak v župánku přes ulici od své bokovky a doma dělal jakoby nic. Jenže to by babička nemohla být rázná žena a on by nesměl být myslivec, který má doma flintu. Babi se naštvala a vzala flintu. Děda vzal pro změnu nohy na ramena a pelášil přes zahradu do polí. A jak babička párkrát vystřelila do vzduchu, tak on přidal na rychlosti. Děda byl jeden z nejskvělejších lidí, které jsem poznala, ovšem řekněte, holky, která z vás by ho takto neprohnala? :-)

Heather

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Dnešní téma: Prarodiče

Pište mi své historky a příhody s dědečky a babičkami. Zajímá mě...

  • ... kdy vás prarodiče nejvíc vytočili.
  • ... kdy vás prarodiče nevíc rozesmáli.
  • ... kdy vás prarodiče nejvíc dojali.
  • ... nešvary svých prarodičů.

To vše čekám na redakčním e-mailu!

Reklama