Nová dětská autosedačka BeSafe iZi Plus obstála v náročném švédském Plus testu

BabypointPřestože výrobci dětských autosedaček své produkty testují dle platných norem (aktuální evropský standard ECE R44-04 a nově zaváděná směrnice ECE r 129 (i-Size)), je dobré se před koupí poohlédnout po výsledcích testů, které provádějí nezávislé organizace. V českém prostředí se jedná o dTEST, za Německo zmiňme Stiftung Warentest a ADAC, ve Švédsku je uznávaný prestižní Plus test. Právě poslední zmiňovaný test má tak přísné požadavky, že žádná autosedačka s instalací po směru jízdy je není schopna splnit. Protisměrná instalace dětských autosedaček je prokazatelně bezpečnější. Z crash testů jednoznačně vyplývá, že při připoutání proti směru jízdy je 5x nižší tlak na krční páteř dítěte! Norský výrobce autosedaček značky BeSafe proto doporučuje, aby děti cestovaly proti směru jízdy co možná nejdéle. V nabídce BeSafe najdete modely s možností protisměrné instalace dokonce až pro pětileté děti.

BeSafe iZi Plus - novinka 2014, která obstála v Plus testu

BabypointMnoho rodičů posazuje děti po směru jízdy příliš brzy. Při vývoji autosedačky BeSafe iZi Plus proto výrobce dbal na to, aby dítě mohlo zůstat v protisměrně instalované autosedačce co možná nejdéle. Výsledkem je kvalitní a bezpečná autosedačka pro půlroční až pětileté děti! Konstrukčně odpovídá váhové kategorii 0 – 25 kg a skupině 0/1 & 2, s instalací pomocí 3bodového automobilového pásu. U modelu vyzdvihněme dvojí ochranu proti bočnímu nárazu skrze vnější plášť autosedačky a speciálně vyvinutou opěrku hlavy. Opěrka je snadno a rychle nastavitelná, stejně jako pásy. V pásech integrované magnetky je při usazování dítěte do autosedačky drží na bocích konstrukce, rozepnuté pásy tak nikde nepřekážejí. Vložku umístěnou v sedáku lze odejmout. Se třemi pozicemi pro spaní je BeSafe iZi Plus jedna z nejpohodlnějších autosedaček na trhu. Autosedačka s dobrým výsledkem obstála před přísnými kritérii švédského Plus testu, který zaštiťuje švédský Národní výzkumný institut pro dopravu a švédská Národní společnost pro bezpečnost na silnicích. BeSafe iZi Plus splňuje evropský standard ECE R44-04.

Doporučovaná cena: 10.990 Kč
www.autosedacky-besafe.cz  

BeSafe iZi Go X1 - stálice, která obstála v dTESTU

BabypointDruhá nezávisle testovaná autosedačka s označením BeSafe iZi Go X1 spadá do skupiny 0+ (tedy  0‑13 kg, 0‑1 rok). Kvality tohoto modelu prověřovala německá organizace ADAC, potažmo český dTEST. Autosedačka s instalací proti směru jízdy pomocí 3bodového pásu automobilu splňuje požadavky dle ECE R44-04. U automobilů s ISOfixem lze dokoupit praktickou ISOfixovou základnu, do které se vajíčko v autě jednoduše zacvakne. U vajíčka BeSafe byla oceněna dobrá ochrana při bočním a čelním nárazu, vedení pásů, minimální riziko chybné instalace, stabilita ve voze, centrální utahování popruhů či snadné poutání dítěte. Vajíčko je kvalitně zpracované, lehké, prostorné a pohodlné. Snadno snímatelný potah lze vyprat v pračce. Dítě v ní má dobrý výhled z vozu. BeSafe iZi Go X1 je vybavena velkou a polohovatelnou sluneční stříškou s UV filtrem, 5bodovými bezpečnostními pásy s centrálním nastavením a chytrými magnetkami, zapracovanými v ramenním polstrování pro snazší poutání dítěte. Doplňme ergonomicky tvarovanou rukojeť či kompatibilitu s celou  řadou kočárků populárních značek.

Doporučovaná cena vajíčka: 4.190 Kč
Doporučovaná cena báze: 4.190 Kč
www.autosedacky-besafe.cz

 TIP – dětské cyklistické a sportovní helmy BeSafe

BabypointBezpečnost dětí je pro značku BeSafe na prvním místě. Kromě dětských autosedaček sortiment doplňují například dětské helmy na tříkolku, kolo, bruslení, BMX, freestyle jízdu a sport obecně s certifikací dle CE 1078. V nabídce jsou dva modely, oba s plynule nastavitelnou šířkou pomocí regulátoru a upínacími nastavitelnými popruhy pro správné obepnutí hlavy. Skelet helem je odolný, vnitřek má komfortní výstelku s odnímatelným polstrováním. Díky nízké hmotnosti nezatěžují dětskou krční páteř.

Klasická sportovní helma řady BeSafe Psycho Kid,vybavená větracími otvory, které odvádějí přebytečné teplo, je v nabídce ve velikostech 46 – 52. Hmotnost 351 g. Doporučovaná cena: 1.040 Kč

Nová řada BeSafe Bernina, vhodná pro děti do 8 až 10 let, je vybavena ergonomicky tvarovanými větracími otvory, na přední straně opatřenými ochrannou síťkou proti hmyzu. Hmotnost 200 g. Doporučovaná cena: 1.010 Kč

Pro více informací navštivte:
www.autosedacky-besafe.cz a www.babypoint.eu.

Facebookové stránky: https://cs-cz.facebook.com/babypoint.cz

Reklama