Ničivé zemětřesní, které v neděli zasáhlo Asii, otřáslo celým světem. Bylo největší a nejstrašnější za posledních 40 let a počet obětí se blíží k 60 000!

Těžko si dokážeme představit zoufalství, beznaděj a bolest, kterou lidé v postižených oblastech cítí.

Největší ztráty na životech jsou zaznamenány na Srí Lance, zničeny byly i nádherné Maledivy… Stovky a tisíce mrtvých jsou v Thajsku, na Maledivách, v Barmě, Bangladéši a Malajsii. Ničivá přílivová vlna zabíjela dokonce v Somálsku na vzdáleném východním pobřeží Afriky.

V postižených oblastech je i mnoho českých turistů. Podle vyjádření cestovních kanceláří jsou všichni její klienti v pořádku. Čtyři čeští turisté utrpěli zranění, ale v ohrožení života nejsou. S několika desítkami našich občanů, kteří vycestovali do této oblasti na vlastní pěst, se dosud nepodařilo navázat spojení.

V takových chvílích si člověk uvědomuje, že proti přírodě je bezmocný. Jediné, co můžeme udělat, je pomoci. Tak, jak je v silách a možnostech každého z nás.

Pokud chcete pomoci i vy, můžete třeba prostřednictvím Konta na pomoc Asii.

Sdružení Česká katolická charita otevřela sbírkový účet pro oblasti přírodní katastrofou postižené jihovýchodní Asie.

Sbírkové konto: 369-369369369/0800 u České spořitelny Praha 1. Při platbě složenkou uvádějte číslo účtu ve tvaru 3690369369369/0800

variabilní symboly:
1071 - Indie, 1151 - Indonésie, 1711 - Srí Lanka

Vybrané peníze budou použity na projekty ve spolupráci s mezinárodní federací národních Charit – Caritas Internationalis. Více na www.charita.cz

Zdroj: Idnes

Reklama