V USA prý každoročně umírá až 10 000 mužů a 3 000 žen následkem pohlavního styku. Úmrtí nejčastěji způsobuje infarkt myokardu vyvolaný výrazným zrychlením tepové frekvence a podstatným zvýšením krevního tlaku. U pacientů, kteří infarkt přežili medicína mnohdy řeší dilema "jak často" případně "zda vůbec". Rizikovou skupinou přitom bývají i lidé starší padesáti let trpící srdečním či cévním onemocněním, někdy i cukrovkou. Lékaři v některých případech určují "sexuální režim" například pomocí EKG opakovaně pořízeného při sexuálním styku či o poznání diskrétnějšími přístrojky zaznamenávajících tepovou frekvenci. Profesor medicíny L.Shapiro z Minneapolisu pak radí následující: "Muži z rizikových skupin by neměli souložit s milenkami, ale jen s vlastními manželkami. Jejich kardiorespirační reakce jsou pak mnohem méně výrazné. A pro ženy platí totéž.- Milují-li se s vlastním manželem starším padesáti let, tak při tom určitě infarkt nedostanou..."

Vzrušující pupík

K ženským očím, rtům, prsů, nohám či zadečku přibyl další erotický symbol - pupík. Dokazuje to móda odhalující břicho, stále populární, byť prý dost bolestivý, piercing pupíku i různá klání "Miss pupík", probíhající například v Maďarsku. Poroty prý mají v těchto případech k dispozici dokonce kriteria, dle níž lze krásu jenotlivých pupíků posoudit a vyhodnotit. - Mají být údajně položeny co nejníže. Ideální je jamka protáhlá, připomínající maličké pohlaví, zatímco vypouklé pupíky jsou považovány spíš za hendycap. Jako vzor všech krásných pupíků slouží ďolík Julie Robertsové.

Mléko nejen pro kojence

Občas jednoho napadá, jak může člověku v prvním půlroce života stačit k nasycení i ke zdárnému vývoji toliko mléko. Ale opravdu stačí, byť po šestém měsíci je záhodno začít s nějakou zeleninkou a masíčkem. O to větší údiv pak budí případ Valerie Dreyerové, sedmdesátnice z jihoafrického Krondstatu, která se výhradně mlékem živí už více než čtyřicet let. Žádnými sýry, nebo tvarohy - jen mlékem! Od té doby, co se složením svého jídelníčku vrátila zpátky do peřinek prý nebyla u doktora a nepolkla žádný lék, cítí se fajn. Sama tvrdí:"Před čtyřmi desítkami let mi vzkázal Pán Bůh, abych v dalším životě pokračovala jen o mléku, případně s vodou. V takových případech nezbývá než poslechnout. Ze začátku to bylo dost těžké, ale postupně jsem chuť na jídlo ztrácela a nyní jsem už s mlékem absolutně spokojená. Nikomu však tento způsob života nedoporučuji. Bez Boží pomoci by to nikdo nevydržel. Naštěstí mně Bůh pomáhá..."

Reklama