Podzim je kromě jiného obdobím nachlazení, kašle, chřipek a dalších nemocí. A tak se musíme snažit, aby byl náš organismus odolnější a nemoci se nám vyhnuly. Jak to ale udělat?

Každý máme jiné metody. Určitě pomáhá zvýšený přísun vitamínů, pestrá strava, vyhýbání se rizikovým prostorům (třeba zakouřeným restauracím) nebo pohyb na čerstvém vzduchu. A někomu pomáhá i očkování proti chřipce.

Přečtěte si názor odborníka na očkování, více je v článku v dnešním vydání TADY.

očkováníJá osobně očkování proti chřipce nevěřím, myslím, že každé očkování navíc tělo zatěžuje a chřipka má tolik druhů, že očkování nemusí být třeba vůbec účinné. Proti chřipce jsem se nikdy očkovat nenechala, ani naše děti ne. Myslím, že očkování obecně má smysl v případě povinných injekcí proti vážným nemocem (např. tetanus, TBC atd.), ale s chřipkou to vidím jinak. Normální zdravý organismus si s ní poradí i bez očkování, výjimka jsou starší nebo vážně nemocní lidé, které by chřipka mohla ohrozit na životě.

Znám několik lidí, kteří si nechali chřipku naočkovat a pár dnů nato ulehli - s chřipkou. Jeden můj známý dostal třetí den po vakcinaci tak hroznou chřipku, že ležel snad 14 dní, a zařekl se, že tohle už nikdy nepodstoupí. Předtím ji totiž asi deset let neměl...

Jsou ale naopak lidé, kteří si očkování nemohou vynachválit. A já samozřejmě nechci nikoho soudit, je to každého věc, jak se rozhodne. Za sebe můžu říct, že bych sebe ani děti proti chřipce očkovat nenechala.

A co vy? Napište mi taky svůj názor!

Téma dnešního dne: Očkování proti chřipce

  • Co si myslíte o očkování?
  • Jaké máte obecně zkušenosti s očkováním?
  • Máte nějaké očkování navíc?
  • Jste očkovaní proti chřipce?
  • Pomohlo vám očkování proti chřipce?

Napište mi, budu moc ráda. Za příspěvek jako vždycky odměníme jednu z vás, tentokrát balíčkem čaje Jemča (PIGI čaj s citronem a brusinkou, Kolekce zelených čajů a čaj se zázvorem a pomerančem). Na vaše příspěvky se těším do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz. Heslo je CHŘIPKA. Předem děkuju!

čaje

Reklama