V pátek jsem se celý den nemohla dočkat večera. Jak bude vypadat moje vaření v televizi? A co prostřený stůl, co říkali ostatní soutěžící na kameru, když jsem je neslyšela? Kolik jsem vlastně dostala bodů?

Jediné, co jsem znala dopředu, byl výherce. Teď už to víte i vy. Jsem to já a i po přečtení některých negativních komentářů jsem na svou výhru hrdá. Nevyhrála jsem lstí, ani podvodem, ani žádnou zákeřností. Čtvrteční večer jsem vysvětlila všem, komu jsem chtěla, a každý rozumný člověk pochopí, že nešlo o úmysl ublížit a poškodit soupeřku Moniku. Kdybych ji totiž poškodit chtěla, zničit jí večer a rozhodit ji, nechala bych to s klidem na Heleně a Karlovi. Sama jsem mohla u stolu zůstat a utěšovat ji, sbírat kladné body na své páteční vaření. Vypočítavě a tak, abych sama sebe nepoškodila.

To, že jsem se přidala k „fórku“, svědčí o tom, že dříve jednám než přemýšlím, často ukvapeně, zbrkle a bez toho, abych domyslela následky. Protože to, co jsem udělala, mě mohlo spíš poškodit při bodování. Že se tak nestalo, svědčí o tom, že hostům u mě opravdu chutnalo, líbilo se jim, jaká jsem byla hostitelka, a že i Monika pochopila, že nešlo o zlý úmysl.

Popisovat, jak jsem vařila, nemá podle mě moc smysl. Doufám, že jste se dívali a sami posoudíte, jestli mi to v kuchyni jde, nebo nejde. Já jsem byla spokojená, až na nehodu se smetanou a šampusem, se mi dařilo všechno zvládnout. Jednou se mi vysypaly maliny z lednice, ale to naštěstí v televizi nebylo. :-)

Ke konci vaření jsem měla drobný stres z nedostatku času. Ale nedokážu posoudit, jestli byl poznat i na obrazovce. Já jsem ho tedy cítila i ze záznamu. :-) Jsem ráda, že se mi potom časový skluz podařilo dohnat a servírování pokrmů jsem zvládla už klidná.

Měla jsem, po čtvrtku, velký strach z toho, jaká bude u stolu atmosféra. Ze začátku bylo trochu trapné ticho, ale během předkrmu jsme se rozpovídali a zbytek večeře probíhal v relativně pohodové atmosféře. Dusno se udělalo opět až ke konci, kdy jsme si měli vyříkat, jak se nám spolu fungovalo.

Snažila jsem se být dobrou a pozornou hostitelkou, dolévat všem alkoholické i nealkoholické nápoje, Dianě neservírovat ani ořechy, ani syrové ovoce. Monice jsem pro změnu nepodávala teplá rajčata, která nemá ráda. V přestávkách se mí hosté vydováděli na zahradě, pokreslili mi dětský domeček, Karel dokonce složil křížovku.

Večeře u mě byla poslední, finálová. Hosté bodovali a získala jsem o dva body více než Monika. Vyhrála jsem!!!

Děkuji vám všem za průběžné debatování o každém soutěžním dnu. Do Prostřeno bych se přihlásila znova, jen bych si dávala mnohem více pozor na to, že i nevinný žert se může změnit v nepříjemnost, která na televizní obrazovce vypadá hodně špatně.

Čtěte také:

Reklama