Jak už jsem několikrát psala, tak Prostřeno sleduji, i když mě lidé, kteří se ho účastní, občas přivádí k šílenství. Většina z nich se hlásí do pořadu o vaření s vidinou toho, že vařit přece není tak těžké a zrovna oni vyhrají vysněných 50 tisíc korun.

Ano, na vaření nic není! Vezmeme třeba paštiku, samozřejmě játrovou, a z ní uplácáme knedlíčky do polívky. A tu uvaříme jak? Přivedeme si k varu litr vody a vhodíme do ní dvě bujonové kostky. Hotovo, prostřeno! Dobrou chuť.

Prostřeno není o vaření. Je o tom, kdo se umí u stolu lépe přetvařovat a za kamerou házet více špíny. Kdo se nestydí u stolu říkat, jak mu chutnalo, za kamerou ohrnovat nos, jak bylo jídlo nedochucené/přesolené/ostré/atd. A také podle toho bodovat. Nebo chválit, před kamerou i za ní, a soutěžícího pak zaříznout čtyřmi body. Musíme si přece nechat rezervu na další dny!

Minulý týden sebranka, tento týden výkvět

Minulý týden se zase sešla sebranka, která tady dlouho nebyla. Tento týden se zdají soutěžící o něco slušnější, ale opět jde více o taktiku než o vaření. Pondělní Mirka by výhru opravdu nutně potřebovala. Podmínky, ve kterých žije s rodinou, jsou poměrně děsné. Žijí ve vlhkém a studeném domě, v kuchyni chybí přívod vody. Soutěžícím se v jejím domě nelíbilo, jídlo jim nechutnalo. Na Mirce bylo znát, že není zvyklá na hosty, sama to i přiznala. Nebylo co pít a u stolu bylo ticho.

Mirka vypadá jako hodná, i když poměrně prostá paní, která moc nepřemýšlí nad tím, jak bude jídlo na talíři vypadat. Ze všech soutěžících tohoto týdne má určitě nejhorší finanční podmínky, ale jak řekla Šárka, není to vždy o penězích, ale spíš o vkusu a schopnosti trochu přemýšlet.

Úterní Šárka je spolu se středeční Anetou má favoritka. U obou jde vidět, že mají rády kvalitní jídlo a hlavně kvalitní suroviny. A to jsou přesně lidé, kteří by se do pořadu o vaření měli hlásit. Šárka žije v krásné, vkusně zařízeném domě, a už díky tomu má Mirka pocit, že se nad ni Šárka povyšuje. Jaké je pak překvapení, když zrovna pro ni připraví Šárka speciální porci předkrmu, bez cibule, kterou nemá Mirka ráda. Tím ovšem urazí čtvrteční Lucii, která zase nemá ráda kozí sýr a v předkrmu ho přesto měla.

S hlavním chodem Šárka u typických Čechů také neuspěla. Na tom talíři prostě nic nebylo!!! Byl skoro prázdný, brambor málo, všeho málo. Dobré to bylo, to zase ano… Ale taková malá porce. No tak to se tedy u nás nenosí. Všeho musí být hromady a potřebujeme si nutně nacpat bříška. Je jedno čím, jak to chutná a v jaké kvalitě jsou suroviny. Hlavně hromadu!

Jediný muž tohoto týdne, Jiří, se projevil jako ten, kterému není nic po chuti. Naše děti to okomentovaly oblíbeným „to kyselo je moc kyselý“. To je přesně Jiří. Tak rajskou polévku tedy dělá lepší, protože sladší, a tak to má být!

Aneta, která vaří dnes, je zase extrémně milá a hodná. Její menu vypadá výborně, jsem velice zvědavá, jak se s ním popere.

Budete se dnes dívat na Prostřeno?

Reklama