Současný způsob bydlení dopřává lidem vzdušný prostor a velké místnosti členěné pro různé účely jednoduchými geometrickými liniemi jednotlivých prvků nábytku.

nábytek

Obývák se rozšířil o místo na přípravu a konzumaci jídla a vestavěné spotřebiče kryté dvířky tak, aby splynuly s nábytkem v jednotném designu, tvoří spolu s úložnými prostory komfortní místo pro setkávání celé rodiny, v němž se nachází jak obývák, pohodlný jídelní kout, tak kuchyně. Najednou se jedná o jedno z nejvíce užívaných míst v bytě nebo domě, často vybavené otevřenými sestavami, u nichž je podstatná jejich variabilita. Dají se totiž bez potíží přizpůsobit různým příležitostem.

Paleta mnoha kombinací

Do módy se vrátily přírodní materiály, avšak s povrchovou úpravou, která nedovolí jejich poškození. Nábytek z měkkých tónů klasického dřeva jako je buk, třešeň či dub lze vhodně kombinovat s různými výplněmi dveří. Mezi nejoblíbenější patří laminované dřevotřísky, matelac, lacobel, magnetická tabule, perfonetové fólie, skleněné, metaluxové, lacomatové či metalacové plochy a zrcadla.
Každá výplň představuje možnost konkrétního využití. Dítě ve svém pokoji jistě ocení magnetickou tabuli a žena v kuchyni třeba lakované sklo s polypropylénovou vrstvou, která zaručuje bezpečnost před poraněním a zvýšenou odolnost proti skvrnám.
Do popředí se také dostávají materiály jako kov, sklo, hliník, a jejich kombinace. V kuchyních se osvědčila i nerezová ocel, která tam má široké uplatnění.
Hitem je barevnost. Máte-li odvahu a nebojíte se, že za pár let bude v módě jiný styl, a bude se vám v takto zařízených místnostech dobře žít, určitě neváhejte. Výběr je obrovský. Velmi elegantní kombinace bílé s černou nebo šedivou vystřídaly mnohem odvážnější tóny zelené, fialové, modré, oranžové nebo červené. Barevnost použitého materiálu, jeho struktura a způsob povrchové úpravy by však měly odpovídat charakteru místnosti.nábytek

Využití každého místa

Mnozí výrobci nábytku v nabídce svého sortimentu nezapomínají ani na tento „veselý“ barevný trend. Je tomu tak například i u firmy Indeco, známé svými vestavěnými skříněmi, která loni oslavila 15. výročí na našem trhu a má proto pro zákazníky připravena mnohá překvapení.
Vestavěné skříně jsou dobrou volbou především pro atypické prostory, které můžete skvěle využít pro uložení čehokoliv. Jednak v nich vyniknou a vy zároveň můžete účelně zaplnit každý kout. Zkuste je umístit v podkroví pod skoseným stropem. Stejně tak si ale můžete pořídit celý skříňový blok na stěnu v hale nebo v ložnici. Indeco se pustilo také do sortimentu kuchyní, které vám vyrobí na míru samostatně nebo s populárním ostrůvkem, popřípadě kuchyň schovají do skříně, takže ji u vás návštěva ani nezaregistruje.
Vestavěné skříně jsou díky svým konstrukčním, materiálovým a rozměrovým možnostem výhodné pro jakýkoliv interiér. Zaplní vysoký, hluboký či široký prostor, takže nemusíte obcházet různé prodejny nábytku a vybírat skříň, která by svými rozměry odpovídala vašim představám. Výrobci se flexibilně přizpůsobí vám, a to od rozměrů přes materiál až po finální úpravu.

Vnitřní vybavení

 

Kdo si představuje vnitřek skříně s jednou tyčí, čtyřmi poličkami a dvěma zásuvkami, tak se nebude stačit divit, jaké možnosti vnitřního vybavení jsou nyní u vestavěných skříní k dispozici - policové sestavy, výsuvné a výklopné zásuvky, kromě sklopných, výsuvných a otočných šatních tyčí i různé úchytky, držáky a věšáky, kravatník, páskovník, kalhotník včetně několika druhů košů a kontejnerů. Dveře skříní bývají především posuvné, takže ušetříte obytný prostor tím, že je nebudete muset otevírat směrem do místnosti.

Nejdůležitější je atmosféra

nábytek

Příjemná atmosféra je to, čím dotvoříte byt tak, aby se mohl nazývat domovem. Nepodceňujte ani barvu zdí, která může místnost opticky zvětšit nebo naopak zmenšit, či vyvolat zajímavé pocity třeba svým kontrastem vůči nábytku.

K dosažení výsledného dojmu vám pomůže také vhodně zvolený materiál a barva sedací soupravy, ať už se bude jednat o textil nebo oblíbenou kůži. I další dekorace umocní váš styl. Důležitým estetickým prvkem jsou bytové doplňky, osvětlení, obrazy a vhodné druhy rostlin, které neodmyslitelně patří do každého prostoru.

Více na www.indeco.cz

Reklama