Již léta se magistrát hlavního města snaží vytěsnit z ulic postávající prostitutky a víceméně se to za pomoci městské policie podařilo. Samozřejmě se tím problém nevyřešil, ale přesunul se do soukromých zařízení, v kterých jsou policisté bez povolení bezradní. Pokus o vymýcení obchodu se sexuálními službami je bláhovou představou, a proto přichází město s oprášením tři roky starého zákona, který byl neúspěšně připravován k projednání ve Sněmovně.

V metropoli by tak mělo dojít k legalizování nejstaršího řemesla a nevěstky se budou muset prokazovat úředním povolením na základě povinné registrace na obecních úřadech. Licence bude poskytována pouze těm ženám, které podstoupí lékařské vyšetření a budou mít čistý trestní rejstřík.

Navrhované řešení je ale spíše zbožným přáním radních, toužících po kontrole obchodování s erotickými službami. Těžko si představit, že se kněžky lásky budou chtít dobrovolně registrovat a dělit se o svůj výdělek nejen s pasáky a provozovateli nevěstinců, ale také se státem. Vynalézaví úředníci si ale určitě poradí a do státní kasy tak dodají další zdaněné zisky.

 

Co si o novém záměru magistrátu naší metropole myslíte? Jak velké množství prostitutek se nechá registrovat a kolik jich bude „podnikat“ načerno? Je to dobrý nápad, nebo pokus státu připravit těžce pracující ženy o část jejich zasloužené odměny?

 

 

Reklama