Z první návštěvy krytého bazénu můžete mít obavy, ale nemějte strach, plavání je i pro nejmenší děti úžasná aktivita, která současně vytváří mezi vámi a vaším miminkem ještě těsnější pouto. Prostě tam skočte.

  • Své dítě naučíte základním dovednostem, které mu mohou jednoho dne i zachránit život.
  • Podpoříte jeho schopnost otáčet se, pevně se držet, plavat k okraji bazénu nebo splývat na zádech.
  • Posílíte fyzický vývoj miminka a zvýšíte tak jeho schopnost koordinace, rovnováhy, posílení svalů a uvědomění si vlastního těla.
  • U svého dítěte podpoříte i sociální dovednosti. Jednání ostatních dětí pro něj bude vzorem chování a napomůže k stimulaci a regulaci jeho vlastní činnosti.

Co si vzít s sebou?

5ad73241670e8obrazek.pngPlenky do vody jsou tím nejhygieničtějším a nejjistějším řešením, jestliže si chcete výlet do krytého bazénu užít. V dnešní době jsou často i podmínkou ze strany provozovatele zařízení pro vstup batolat do bazénu. V takovém případě doporučujeme plenky Huggies Little Swimmers® jako nejlepší volbu. Huggies Little Swimmers® mají elastické lemy a okraje proti prosakování, tím zaručují ve vodě optimální ochranu, neabsorbují vodu a lze je po stranách v případě potřeby rozepnout a znovu zapnout. Všechny plenky jsou navíc opatřeny veselými obrázky s motivy Disney, které si děti zamilují.  Huggies Little Swimmers® jsou k  dispozici ve třech velikostech a to vel.2/3 (3 - 8kg) 12 ks v balení, vel. 3/4 (7 - 15kg)12ks v balení, vel. 5/6 (12-18kg) 11ks v balení.

Nezapomeňte přibalit:

  • Ručníky pro vás a pro dítě. Vaše miminko rychle prochladne, takže mějte vždy připravený suchý ručník nebo župánek.
  • Hračky do vody, se kterými se bude vaše dítě cítit v cizím prostředí bezpečně.
  • Láhev a jídlo, protože vaše dítě bude po plavání pravděpodobně hladové.
  • Plenky, ubrousky, plastové sáčky na použité plenky a vše, co běžně míváte v přebalovací tašce. Nezapomeňte na vlhčené ubrousky. Vlhčené ubrousky Huggies ® Pure jemně očistí cokoliv a kdykoliv.

5ad7342385be0obrazek.png
Často kladené otázky

Co mám dělat, když se našemu dítěti v bazénu nelíbí?

Buďte úplně v klidu! Miminko má nejspíš strach z velkého množství vody a všechno nové v krytém bazénu na něj působí ohromujícím dojmem. Vraťte se domů a hrajte si opět ve vaně. Pokud budete p5ad732b48a012obrazek.pngostupovat pomalu, vaše dítě bude postupně získávat důvěru i ke krytému bazénu.

Když je Vaše dítě v bazénu a koupe se, buďte trpěliví. Plavání miminek je postupný proces, který nelze urychlit. Postupujte tempem vašeho dítěte. Nezapomeňte na to nejdůležitější - tj., aby vás to oba těšilo.

Je to dobrý nápad, vzít s sebou většího sourozence?

Klidně se vás může do krytého bazénu vydat víc, jen musejí mít dospělí všechny děti ve vodě pod dozorem.

Co dělat, když v bazénu musím na toaletu?

Nikdy své dítě nenechávejte samotné. Pokud musíte navštívit toaletu a již jste vešli do prostoru bazénu, zabalte miminko do teplého ručníku nebo župánku. Většina provozovatelů umožňuje přinést k bazénu autosedačku, takže do ní dítě vložte a určitě jej vezměte
s sebou.

Jak najdu vhodné místo pro plavání miminek?

Zeptejte se ostatních rodičů, kteří plavání miminek již vyzkoušeli. Informace také jistě získáte přímo v krytém bazénu nebo v dětském klubu.

Jak dlouho mohu nechat miminko plavat?

Dokud mu není zima nebo je jasné, že ho to nebaví. Pokud je miminko spokojené a aktivní, je třeba sledovat známky chladu (modré nebo bílé rty a třes). Při prvních návštěvách začněte s 15 minutami. Jedna lekce by měla trvat maximálně 30 minut.

Jaká jsou pravidla v krytém bazénu ohledně plavek nebo plaveckých plenek?

Stále více krytých bazénů doporučuje plavecké plenky, jako jsou Huggies Little Swimmers®. Jsou hygienické a efektivně zabraňují nehodám ve vodě.

Více informací naleznete ZDE. 
5ad732cc0abe0obrazek.png

Reklama