píše upřímně ve svém příspěvku naše čtenářka s nickem Dadma. Má pudlíka, který bez nich nedokáže být a tak se musí postarat. Nedávno k němu přibyla i kočička, ale s tou prý takové problémy nejsou. Více se dočtete v této první novince

Přeji hezký den všem a milovníkům zvířat zvlášť.

Máme psíka malého pudlíka a na dovolenou jezdíme s ním.Takže bohužel po moři si stýskám již sedmý rok.

Jezdíme po vlastech českých tam, kam se může se psem. Dnes již hodně ubytovacích zařízení toleruje malé psí rasy. Do psího hotelu bych ho nedala, protože by se asi ustýskal a ani my bychom z dovolené nic neměli, ,protože bychom na něho neustále mysleli. Navíc nežere granule. Není zvyklý být sám i když jedeme nakoupit, tak ho dávám k sestře, která bydlí s námi v domě a i tam, přesto že je zvyklý, po dvou hodinách je již netrpělivý a stále chodí ke dveřím.

Byli jsme s ním i v několikero lázních, ale museli nám rozepsat lázeňské kúry, abychom se s manželem vždy prostřídali. Kdybych ho zavřela na pokoji, tak by štěkal. Vím, je to naše blbost, že jsme ho nenaučili, aby byl sám. Prostě jsme ho rozmazlili.

A nyní navrh jsem si minulý týden vzala kočičku z útulku, ale s kočkou není takový problém. Stačí, aby se někdo postaral o krmení a záchod. A majitel může odjet.

S kočkou je to takové zamotané. Běhala kolem našich domů. Někdo jí musel vyhodit, protože se nebála lidí.My jsme jí začali krmit a ona již vždy čekala před domem a jak jsme vyšli se psem na procházku, tak nás doprovázela ,jak druhý pejsek. Na jaře jsem zjistila, že čeká koťata a nyní co s ní? Tak jsem se koncem dubna domluvila s paní z kočičího útulku, že ji přijme. Jenže když jsme ji přivezli, tak paní říká „tohle je neudatelná kočka“ je to prostě obyčejná kočka nijak zvlášť vybarvená. Tak to zase zatrnulo mně, protože jsem kočku, co byla zvyklá na volnost, dala do klece.

Tak jsme se nakonec s manželem (i když ten se od  kočky  distancuje, že je to moje práce) dohodli, že kočičku, až odkojí koťata, přivezeme. Tak se stalo, nechali jsme jí vykastrovat a nyní je v rekonvalescenci. Ještě nějaká očkování a může se jít proběhnout ven. Vím, že jsem odběhla od tématu,ale u nás doma je tohle téma zrovna aktuální.

Přeji všem krásnou dovolenou se zvířátky i bez nich. A já  mám již v hlavě plán, že bych mohla příští rok jet na dovolenou k moři s mojí kamarádkou.

Dadma

Milá Dadma, dovolenou u moře vám přeji. Už jen za to, jak jste se ujala té zatoulané kočičky

Text nebyl redakčně upraven

Jak to máte se zvířaty o dovolené vy, milé ženy-in?

Berete se s sebou?

  • Jak zabezpečujete psa nebo kočku v autě? Cestovala jste s nimi někdy vlakem, nebo autobusem? S jakými zkušenostmi?
  • „Dovolenkujete“ raději bez nich? Už jste někdy využila služeb psích hotelů? Byla jste spokojená? Doporučila byste je, nebo před nimi spíš varovala?
  • A co třeba s rybičkami, hadem, nebo pavouky? Máte někoho, kdo se o ně po čas vaší dovolené postará, nebo prostě nikam nejedete?
  • Samostatnou kapitolou budou domácí zvířata, která chováte pro užitek. Ani ta přece nemůžete ponechat svému osudu. Někdo je musí krmit, napájet, a občas na ně dohlédnout? Máte k tomuto účelu spolehlivou osobu, která vás zastoupí, nebo se kvůli zvířectvu dovolené zříkáte?I vaše názory, příhody a rady uvítáme
  • Aby ženy, které zvířata nevlastní, nezůstávaly stranou, můžou se nám svěřit s tím, jestli jim nějaké zvíře dovolenou zkazilo, nebo naopak zpestřilo.
  • Přivezly jste si dokonce nějaké zvíře domů?
  • Máte nějakou veselou příhodu se zvířetem, či zvířaty na dovolené?

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete těšit vy?

Záměrně jsem vybrala „neutrální“ dárek, který by mohl uspokojit každou z vás. Domácí bylinář od nakladatelství IKAR

kniha

Reklama