Právě na to se snaží upozornit kampaň Spotřebuj mě, za kterou stojí iniciativa Zachraň jídlo. Neznalost mnohdy vede k tomu, že lidé zbytečně vyhazují potraviny s prošlou minimální trvanlivostí, i přesto, že mohou být stále vhodné ke konzumaci. 

 „Domácnosti mají na svědomí 53% podíl z veškerého vyhozeného jídla. Z toho jednu třetinu nesníme kvůli datům na obalech a špatnému skladování. Velké části potravin se přitom zbavujeme úplně zbytečně. Z výzkumů vyplývá, že ve Velké Británii takhle přijde vniveč více než polovina jogurtů, vajec, omáček a třetina masa, ryb a dezertů,”  říká vedoucí výzkumu iniciativy Zachraň jídlo Bára Kebová.

A co byste tedy měli vědět, abyste se vyhnuli zbytečnému plýtvání? 

SPOTŘEBUJTE DO

Datum najdeme na potravinách, které jsou čerstvé a mají relativně krátkou trvanlivost. Takové jídlo bychom měli rychle sníst, jinak pro nás může představovat zdravotní riziko. Po uplynutí doby se už produkt nesmí prodávat v obchodech. My bychom ho měli jíst jen s opatrností, pokud nevidíme ani necítíme nic podezřelého.

Patří sem například: mléčné výrobky, chlazené maso, ryby nebo výrobky studené kuchyně...

Více informací se dozvíte na stránce www.zachranjidlo.cz/spotrebuj-me

MINIMÁLNÍ TRVANLIVOST DO

takové datum mají potraviny, které mají delší životnost a nekazí se tak rychle. I po uplynutí uvedeného data je potravina zpravidla vhodná pro konzumaci, výrobce již však negarantuje její plnou výživovou a chuťovou kvalitu. V obchodech se potraviny mohou prodávat i po uplynutí doby minimální trvanlivosti, pokud jsou viditelně označené a oddělené od zbytku zboží.
Patří sem například: sušenky, těstoviny, zavařeniny, čaje, konzervy...

Reklama