Při pondělním ránu a představě celého pracovního týdne je třeba si trochu zlepšit náladu. Proto jsme požádaly několik matek, aby se nám svěřily se situacemi, kdy jim bylo kvůli jejich dětem parádně trapně.
5d8ddf917e42bobrazek.png

Helena

5d8de1046e228obrazek.pngDodnes je mi trapně a necítím se vůbec dobře, když si na to vzpomenu. Byli jsme se synem na procházce a když jsme procházeli kolem kostela, zrovna tam probíhal pohřeb. Takže všude byli lidé v černém. Vojta se mě nahlas zeptal, proč jsou všichni černí a smutní. Tiše jsem mu odpověděla, že se loučí s člověkem, který už není mezi námi, zemřel. Na celou ulici řekl: „Aha, takže prdí do hlíny, jak říká děda, že jo?“ Všichni se na nás pohoršeně podívali, takže jsem Vojtu popadla za ruku a co nejrychleji ho odtáhla pryč.

Erika

5d8de122c8af4obrazek.pngZatímco jiné děti dělají u zubaře scény, Elišce to odmalička nedělá problém. S hodnou paní zubařkou si chodí popovídat a vždycky se s ní ráda vidí. Asi i proto, že nikdy nemá žádný kaz. Když jí bylo pět let, po prohlídce řekla, že musí paní doktorce něco pošeptat. Naklonila se jí do ucha a takovým tím dětský šepotem, co je slyšet i v čekárně, jí sdělila: „Mamka si večer nečistí zuby. Je to hnus.“ Vážně nevím, kde na to přišla. Chodí spát dřív než já a já si zuby čistím. Vážně.

Iva

5d8de13577af5obrazek.pngKdyž byly synovi čtyři roky, vzali jsme to po návštěvě dětské lékařky do lékárny, abych mu koupila medicínu na střevní potíže. On začal každého v obchodě zdravit hlasitým: „Ahoj, mám průjem. A ty?“ Všichni se tomu smáli, ale z pochopitelných důvodů se od nás drželi dál.

Radka

5d8de14801c11obrazek.pngTa naše malá bestie má takový nepříjemný zvyk. Vždycky, když ji vezmeme do restaurace, uprostřed jídla se zvedne a začne obcházet ostatní stoly s připravenou řečí: „Ahoj, já jsem Mája. Máš to dobrý? A dáš mi ochutnat?“ No, aspoň, že se představí, něco jsme v té výchově přeci jen zvládli. Problém je, že když se ji snažíme odtáhnout, většinou ztropí ještě větší scénu.

Alena

5d8de15c2f1a9obrazek.pngMůj syn je odmalička brutálně upřímný a bohužel také hodně ukecaný. Nejednou jsme se kvůli tomu zapotili. Když mu bylo šest, přišla k nám na návštěvu parta kamarádů a měli jsme v plánu se vykoupat v bazénu. Jedna z příchozích žen byla trochu prostorově výraznější. Když ji syn uviděl, na celou místnost prohlásil, že až skočí do vody, tak určitě vylije půlku bazénu.

Marta

5d8de17346b64obrazek.pngNa návštěvě u známých si moje tehdy asi sedmiletá dcera potřebovala odskočit. Když se po pár minutách vrátila, přede všemi řekla, že na záchodě smrdí hovínko. Potom se obrátila speciálně na mě a korunovala to větou: „Skoro jako tvoje, mami!“

Čtěte také:

Reklama