K létu patří hudba a to ne hudba ledajaká. Mělo by to být něco lehkého, příjemného a lehce vtíravého, abyste si popěvky mohli notovat s kapelou i bez ní. I pak se ale letní hity dělí na ty bezduché a ty s nápadem. Prvními nemá cenu se zabývat, za pozornost stojí ty druhé.

Je pravda, že debutové CD kapely Miou Miou s názvem La La Grande Finale vyšlo na přelomu jara a léta, ale i díky letním festivalům, na kterých kapelu můžete vidět, se zapíší do tváře léta 2006. Naposledy jste je mohli vidět právě tento víkend na Sázavafestu.

Kapela se pojmenovala podle francouzské zpěvačky Miou Miou a i název alba dává tušit, že k Francii tíhne i jinak. Ano, frontmanka kapely Karolina Dytrtová zpívá svým subtilním sopránem všechny písně ve staré dobré francouzštině, která nejlépe zní právě ve žhavých letních nocích (ony zas přijdou, jen co přestane pršet). Trochu nadsazeně můžeme říct, že i sám hlas Karoliny Dytrtové působí letně. Ačkoli jsou texty francouzsky, rozhodně se nebojte, že by to nějak vadilo v pochopení sdělení, které Miou Miou prezentují.
 
Původně sedmičlenná kapela si na nahrávání pozvala neuvěřitelných devatenáct hostů a vytvořila zajímavý hudební mix, který velice trefně nazvala experimentální pop. Snaží se přitom o co nejvíce akustický zvuk, takže se na nahrávce setkáte prakticky s celým orchestrem včetně vibrafonu.

Miou Miou si tak vytvořili image, díky níž jsou na české hudební scéně nejen snadno rozpoznatelní, ale dokonce nezaměnitelní. To je na jednu stranu skvělý úspěch, ale na stranu druhou jedou všechny jejich písně v jedněch kolejích a příliš z nich nikde nevybočí. Podobná nálada – ta letní – je ve všech jejich skladbách. Písně na první i druhý poslech působí poněkud jednotvárně, což může být pro posluchače úskalí. Bude také podstatné jaké bude další album, které ukáže, zda jde o sezónní záležitost, či je Miou Miou nová hvězda na našem hudebním nebi.

To je ale všechno vzdálené a zatím Miou Miou skvěle plní svou úlohu letního hitu, o čemž svědčí i to, že na prodejním serveru Vltava se La La Grande Finale dostalo mezi 20 nejprodávanějších CD. Na stránkách kapely si můžete nejen poslechnout ukázky jejich písní, ale dozvíte se mj. i to, kam se na Miou Miou budete moci přijet podívat do konce léta – příležitostí bude ještě dost.

Reklama