Pronájem dělohyAsi deset dětí se v naší zemi rodí s náhradní matkou. Tento vztah je ale nedostatečně právně ošetřen. Jak informoval server Aktuálně.cz, ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová se v tom chystá udělat pořádek: „O změně zákona přemýšlím už od května, kdy jsem se stala ministryní,“ tvrdí Kovářová. Důvod? Ve svém blízkém okolí má případ náhradního mateřství. „Několik měsíců jsme se tím zabývali, zkoumala jsem právní prostředí a zjistila jsem, že v této oblasti není nic vyjasněno,“ dodává Kovářová. Ministryně se proto rozhodla svolat na příští týden konferenci odborníků na toto téma.

V současnosti jde většinou o výpomoc v rodině, když je například dcera nebo neteř neplodná. Podle různých zdrojů se přitom dají za pronajímání dělohy získat i statisíce korun. Jak celá debata na nejvyšší úrovni dopadne a jaká odměna bude za tento způsob výpomoci stanovena, to zatím není jasné. My vás ale o tomto ožehavém tématu budeme informovat.

Co si myslíte o pronajímání dělohy vy? Šla byste do toho kvůli penězům? A kdyby se takový případ stal ve vaší rodině, pomohla byste třeba neplodné dceři? Jaká by podle vás měla být stanovena odměna pro náhradní matky?

Nezanedbatelná je i otázka citů, které nutně vzniknou mezi matkou a novorozencem - dokázala byste se vzdát takového dítěte?

Reklama