Veronika před nedávnem změnila svoji práci. Před nástupem do zaměstnání však nevěděla, že práce jí změní celý její život a ze soukromí se stane minulost…

Veronika vždy toužila  pracovat v prostředí reklamních agentur. I když neměla dlouholeté zkušenosti v této oblasti, byla přijata na místo produkční v grafickém studiu. Už po prvých dnech zjistila, že její znalosti nejsou dostatečné, a tak kromě práce začala chodit na různé školení a přednášky. Protože Veronika nemá rodinu a orientuje se na kariéru, od které očekává maximum, dvanáctihodinovou pracovní dobu a ostatní povinnosti si při svém tempu ani neuvědomila. Bohužel si neuvědomila ani to, jak moc ji práce změnila.

Prvním alarmem byly rodiče a přítel. Veronika kvůli práci návštěvy u rodičů omezila na minimum, a když příteli řekla, že se chce orientovat na kariéru, opustil ji.

Pak následovali přátelé. Byli zvyklí, že s Veronikou chodili na různé kulturní akce, výlety nebo jen tak na kafe. Najednou neměla čas. Když se situace opakovala několikrát za sebou, kamarádi přestali Veronice telefonovat.

Ztráta rodiny, přítele i kamarádů Veronice nedošla. Byla tak fascinována novou prací, atraktivním prostředím i vysokým výdělkem, že ostatní svět pro ni přestal existovat.

Po několika měsících se však zhroutila. Přestala zvládat vysoké pracovní nároky, cítila se vyčerpaně, měla problémy se spaním, a když hledala pomoc nikdo při ní nestál.

Veronika se naštěstí vzpamatovala. Vrátila se k původní profesi asistentky a to, co si nadrobila s rodinou a přáteli, se po krůčcích vrátilo do původních kolejí.

I když dnes nevydělává tolik peněz, je skutečně šťastná. Má čas rozdělený mezi prací, přáteli a soukromím a snaží se žít zdravě :-)

 

Jaké je vaše životní tempo?
Stalo se vám někdy to co Veronice? Nebo někoho podobného znáte?
Jste orientována na kariéru nebo dáváte přednost rodině?
Patříte mezi ty kteří často říkají „Promiň, nemám čas“.?
Stává se vám často, že něco nestihnete?
Máte ve zvyku chodit pozdě?
Co děláte, když něco nestihnete?
Myslíte si, že žijete v pohodě?
O tom všem můžete psát na adresu:
redakce@zena-in.cz
Vylosovaný nejlepší příspěvek vyhrává značkovou stylovou pašmínovou šálu :-)

Reklama