Šárku jsme představili v tomto článku: Proměny s hubnutím: Šárka chce zpátky velikost oblečení, které nosila dříve. Ráda by zhubla a byla pevnější

62d009b031dd6obrazek.png

Proč se Šárka přihlásila do našeho projektu?
Šárka, stejně jako Pavlína hodně cvičí a je aktivní. Ráda chodí do posilovny, plave, chodí na jógu a nyní chce s Pavlínou začít chodit na inline brusle. Má pohybu dostatek, ale stejně jí její energetický výkon nestačí k tomu, aby zhubla. Za rok a půl nabrala 13 kg, ani nevěděla jak. Bohužel za tyto stavy u žen v Šárčině věku mohou často ubývající hladiny hormonů, v těle se mění metabolismus a má pomalejší spalování. Šárka ale vyhlásila válku své nechtěné nadváze a my se těšíme, jak s ní zatočí.

Má mnoho koníčků, kromě cvičení a dalších sportovních aktivit miluje pokojové rostliny a umí se o ně starat. Moc ráda čte a miluje šití. Aby se zdokonalila a naučila se šít věci, které ještě neumí, přihlásila se do speciálního kurzu šití. S tím souvisí i její motivace. Šárka totiž při shánění střihu zjistila, že její velikost je opravdu velká a že chce šít na své tělo oblečení v menších velikostech. Chce prostě šít na hubenější tělo, které bude její.
Obě s kamarádkou Pavlínou se určitě během našeho projektu hodně podrží a vzájemně se podpoří, podporu bude mít společně celý tým našich pěti parťaček, které mají jeden stejný velký cíl – zhubnout během 8 týdnů víc, jak deset kilo

Šárka

  • Věk: 51 let
  • Váha: 78 kg
  • Výška: 160 cm
  • Ráda by zhubla 20 kg

Zeptali jsme se Šárky, jak na tom nyní je, co se změnilo a jak se jí daří:
Jak jste na tom, po 4 týdnech proměny s hubnutím? Trápily vás ze začátku chutě nebo hlad?
Po 4 týdnech mám dole 6 kg, během prvního týdne se má váha snížila o 4,5 kg. Byla jsem nadšená a očekávala stejný výsledek i v týdnu druhém, ale tam jsem prožila velké zklamání, kdy jsem zhubla pouze půl kg stejně, jako v dalších dvou týdnech. Celkem mám tedy dole 6 kg, jsem (teď už ;-) ) spokojená.

Lehký hlad jsem pocítila pouze třetí den diety. Myslím, že to byla taková ta klasická krize třetího dne, která je obvyklá u jakékoli aktivity. A chutě? Jsem labužník, takže jsem se těšila, až si ke koktejlům, kaším a polévkám přidám i nějaké jídlo v pevném skupenství ;-) Trápila jsem se spíše s antichutěmi, protože opravdu nejsem na sladké a sladkých produktů je v první dávce KetoMixu opravdu hodně. Přiznám se, že jsem jich část vyměnila s Pavlínou z naší skupinky za omelety, které naopak příliš neuchvátily ji ;-) No a také pro mě byla párkrát zkouška pevné vůle, když jsem byla s dcerou, případně s celou rodinou v restauraci, přičemž oni si dávali grilovaná kolínka, žebírka... a já přežvykovala mísu listového salátu :-D Ale dala jsem to ;-)
Mimochodem, zítra máme další rodinné setkáníčko a tím pádem pro mě další pokušeníčko... ;-)

Jak vám vyhovují jídla KetoMix, která jste získala od redakce?
Chutná mi všechno slané - polévky, omelety, chipsy, sušené maso, dobré jsou houstičky (do těsta přidávám česnek, olivy, příp sušená rajčata). Chuťově (ani konzistencí těsta) mě naopak nenadchl chleba, no a jak jsem uvedla výše, mám problém se všemi sladkými produkty, ovšem ne proto, že by nebyly chuťově v pořádku, ale proto, že skutečně nemám ráda sladké. Vlastně výjimkou jsou tyčinky s čokoládovou příchutí, ty jsou luxusní. Jo a... příliš mi nejedou ty konjakové přílohy kvůli konzistenci.

V jaké jste současně fázi? F1 nebo již v F2?
Po výsledku prvního týdne (váhový úbytek 4,5 kg) jsem předpokládala, že budu F1 držet ještě další cca 1,5 týdne (do zhubnutí 10 kg) a přejdu na F2. Protože se však váhové úbytky zpomalily, jsem stále v F1 a hodlám v ní setrvat ideálně do snížení hmotnosti o 10 kg, případně do dosažení 8 týdnů.

62d009c12996aobrazek.png

Inspirovala jste se v přípravě jídel i nějakými recepty? Jakými?
Pročetla jsem jich dost a znějí skvěle, nicméně tím, že jsem stále v F1 a také proto, že právě rekonstruuji byt včetně kuchyně, příliš nevařím... Spíše doplňuji omelety dušenou zeleninou, polévky uzeným tofu, vařeným vejcem... houstičky tuňákem... A mlsám povolené olivy, oříšky...

Kolik jste za 4 týdny zhubla, jak jste na tom nyní s váhou? Je změna vidět? Jak jí pociťujete?
Za 4 týdny se má váha snížila o 6 kg, změnu pozoruji a pociťuji já i mé okolí. Jako první se mi upravil obvod hrudníku, což jsem si mj. velmi přála a díky tomu jsem se fakt rychle začala cítit skvěle. Asi po 14 dnech mi má dcera řekla, že je vidět, že mám štíhlejší paže, což mě také nesmírně potěšilo. Minulý týden jsem si uvědomila, že jsem si začala velmi často dávat ruce v bok (do pasu), protože je krásně cítit, že je štíhlejší. No a dnes ráno cestou do práce jsem si v autě všimla, že mám v sukni štíhlejší stehna, že vypadají lépe... Mám radost, ale ještě mi to nestačí...

Všímá si vaší změny vaše okolí?
Ano, všímá... Výše jsem uvedla dceřinu reakci, s Pavlínou chodíme plavat a do posilovny, tak ta mi lichotí, že vypadám lépe ;-) A úsměvné bylo, že hned druhý den po zahájení projektu jsem se potkala s kamarádkou a ta mi řekla, že už vypadám lépe, že mám štíhlejší obličej :-D

Jaká je vaše motivace pro další 4 týdny společného projektu?
Motivuje mě dosažený úspěch a můj cíl snížit výchozí hmotnost o 20 kg. Zjevně to nezvládnu ve společných 8 týdnech, ale budu pokračovat.

Jak si užíváte léto? Nosíte již menší oblečení?
Jsem zvyklá užívat si každý den, takže si užívám i toto léto, užívám si i hubnutí v našem projektu. Menší oblečení ještě nenosím, protože jsem ještě nedosáhla finální hmotnosti a nechci si pořizovat mezistupeň oblečení. Současné kousky už jsou mi ale volné ;-) Jen jsem si pořídila dvoje společenské šaty, protože jsem byla na svatbě jedné kamarádky a druhá mě čeká za tři týdny.

Je to velká radost, kdy vás okolí chválí a vidíte, jak jste krásnější a cesta ke snižování váhy je úspěšná. Přejeme Šárce další úspěchy a těšíme se, jak bude vypadat za další 4 týdny!

Všechny příběhy a jejich vývoj najdete na vašem redakčním speciálu
 

Reklama