Prostorná skříň na sezónní oblečení
Předsíň je jakýmsi oknem do vaší domácnosti. Hned po příchodu do vašeho domova si návštěva udělá určitou představu o tom, co je čeká. Proto by měla být předsíň perfektně uklizená a všechny věci by měly mít své jasně dané místo. Udržovat v předsíni pořádek přes léto je snadné, protože se nikde nepovalují zimní bundy, čepice a rukavice.

Aby byla předsíň stále uklizená, měla by se v ní nacházet minimálně jedna prostorná skříň, do níž schováte veškeré sezónní oblečení, které aktuálně nevyužíváte. V létě ji využijete na zimní bundy, boty a doplňky, v zimě naopak na letní klobouky, boty a kšiltovky.

628b79ddbd948obrazek.jpg
Foto: didesign021 / Shutterstock.com 

Jaké výhody mají komody umístěné v předsíni?
Kromě prostorné skříně si pořiďte také praktické komody, kam si můžete ukládat klíče, peněženky, sluneční brýle a další drobnosti, které potřebujete mít neustále po ruce. Komoda zároveň poslouží jako odkládací prostor na kabelky, krabičku s papírovými kapesníky a v případě, že máte v předsíni okno, také jako police pod pokojovou rostlinu.

Boty patří do botníku
Je vaše rodina početná a sdílíte střechu s dalšími třemi a více členy? Nebo jste sběrateli bot a vlastníte desítky párů? Ať tak či onak, boty patří do botníku. Rozhodně je neodhazujte do rohu ve chvíli, kdy odemknete vchodové dveře. Pokud něco vypadá při příchodu do bytu odpuzujícím dojmem, jsou to neuspořádané páry bot, co zabírají většinu podlahové plochy v předsíni. Praktickým botníkem dodáte obuvi řád a každý člen domácnosti může mít pro své boty vyhrazenou určitou část. Boty, které aktuálně nenosíte schovejte do skříně.

Dekorace do předsíně? Ano, ale s mírou
Pokud kromě rozházených bot vypadá něco nevábně, je to přespočet nevkusných doplňků. Moderní dekorace na druhou stranu vypadají skvěle, pokud je sladíte a nebudete to s jejich počtem přehánět. V předsíni skvěle vyniknou designové hodiny, mísy s potpourri, nástěnné zrcadlo či vázy s čerstvými květinami. Dekorace vybírejte vždy s ohledem na to, jak ladí do vašeho interiéru a jejich počet uzpůsobte velikosti předsíně.

d2.jpg
Foto: New Africa / Shutterstock.com

Pohrajte si s barvami stěn
Znatelnou změnou je také nová barva zdi v předsíni. Toužíte-li po celkové změně, ale nechcete malovat všechny stěny, namalujte pouze jednu z nich, a to nejlépe kontrastní barvou, jež ale bude ladit se zařízením předsíně. Variantou k malování, která vám ušetří práci s následným úklidem, jsou vkusné dekorační fototapety a samolepky. Stěnu si tak můžete ozdobit nalepovacími květinami, abstraktními tvary, notami či zvířaty. Mezi pestrou nabídkou motivů si jistě najdete takový, který vám padne do oka.

Máte v předsíni kvalitní osvětlení?
V neposlední řadě vzhled předsíně dokážou proměnit také vhodně zvolená svítidla, která jsou praktická a poskytnou vám dostatek světla. Zapomeňte ovšem na těžké zdobené lustry, ty vyniknou lépe v tanečním sále. Do předsíně jsou nejpraktičtějším typem osvětlení bodová světla, jež splní svůj účel a nebudou působit nepatřičně.

Nebojte se změny a pohrajte si se vzhledem své předsíně. Pořízením kvalitního a praktického nábytku získáte dostatek místa pro uložení všech nezbytností. Díky tomu bude vaše předsíň skvěle uklizená a zbude vám v ní místo také na vkusné moderní dekorace. Všechny návraty domů tak budou o to radostnější.