Proměnit pokojové rostliny v Tamagotchi? Žádný problém. Díky speciálním chytrým květináčům Lua od Mu Design se na vás budou vaše květiny usmívat vždy, když o ně bude dobře postaráno.
 
Mu Design přišel s geniálním nápadem, jak pomoci lidem po celém světě udržet jejich rostliny na živu a šťastné. Vaše květiny se na vás budou smát, když o ně budete dobře pečovat. A to doslova! Prostřednictvím inteligentního květináče s nimi dokonce budete moci komunikovat.


Zdá se to jako dobrá pohádka? Tohle je ovšem realita!
Dnešní technologie už jsou tak daleko, že můžete komunikovat i s květinou. Pomocí aplikace zjistíte, jak přesně se vaše rostlina cítí. Jediné, co musíte udělat, je spojit svůj telefonem s chytrým květináčem pomocí QR kódu. V aplikaci pak navolíte, o jaký druh rostliny se jedná. Pak se už stačí jen řídit tím, co přesně váš malý přítel potřebuje.

Květiny se mohou i smát nebo plakat.
Na LED obrazovce uvidíte, jakou má vaše květina náladu, zda je spokojená, nebo jí něco chybí. Ukáže se zde totiž její obličej. Display na chytrém květináči vám může ukázat až 15 různých emocí, kterými rostlina vyjádří své základní potřeby – více slunečního svitu, větší chlad, více tepla, vodu…

Díky snímači pohybu může vaše květina dokonce zaznamenat pohyb. Starat se o své zelené přátele pak bude mnohem zábavnější. Ovšem do té doby, než na vás květina vrhne nemilý pohled. Mezi výrazy, kterými koresponduje, jsou také naflouké tváře nebo upíří tesáky. Těmi vás rostlina informuje, že by si přála trochu víc slunce.

Ještě není na prodej!
Společnost by chtěla produkty začít prodávat od prosince 2019. Zatím však shání finance prostřednictvím kampaně Indiegogo. Pevně stanoveným cílem je 30 000 euro. Aktuálně jsou za polovinou. Kolik procent ještě zbývá, můžete sledovat zde.

Pořídily byste si takový chytrý květináč do své domácnosti?

Zdroj: Youtube & MU DESIGN

Reklama