Namísto toho se honíme jak blázni, abychom všechno stihli nakoupit, zabalit a připravit a pak když přijdou Vánoce, jsme natolik unavení, že si je ani nedokážeme vychutnat. Co letos vše hodit za hlavu? Popadněte rodinu a vyrazte někam, kde se naopak postarají o vás. Maďarský Hévíz je kousek od našich hranic a jeho unikátní léčivé termální jezero nabízí celoroční venkovní koupání a to i v mrazivých dnech. Vskutku originální vánoční program, co říkáte?

Samotné městečko Hévíz poskytuje svým hostům služby vysokého standardu a vedle bohaté nabídky spa a wellness služeb si zde můžete vychutnat skvělé jídlo, ať už z mezinárodní kuchyně či zvolit něco typicky maďarského. Součástí městečka je mnoho restaurací, hospůdek, kaváren a cukráren nabízejících nejen místní speciality. K dispozici je 10 000 lůžek, od ubytování v soukromí až po pětihvězdičkové hotely za velmi atraktivní ceny.

K vánočnímu Hévízu neodmyslitelně patří vánoční trhy, které je možné navštívit v průběhu celého prosince, otevřeno je každý den od 13.00 hodin. A co na takovém vánočním trhu naleznete? Svátečně vyzdobené prostranství s tradičním vánočním stromem, stánky s tradičním vánočním zbožím, které doplní místní pochutiny. K hlavním symbolům maďarských vánočních trhů patří klasika s pečenou klobásou, jitrnicemi, kyselými okurkami, paprikou, s takzvaným pompošem, což je jakási „maďarská pizza“, svařeným vínem a hlavně dobrou náladou.

A až vás pobyt na vánočním trhu unaví, nebo budete prokřehlí zimou, není nic snazšího, než se jít ohřát do jedinečného termálního jezera, jehož teploty i během zimy dosahují velmi příjemných 23 – 25°C  či zvolit koupel v termálním bazénu přímo v lázeňských a wellness hotelech. Stejně tak můžete svému prokřehlému a unavenému tělu dopřát léčebnou terapii jako např. masáž či zábal.  Samozřejmostí je i bohatá nabídka wellness služeb. 

Mimochodem, víte, co se v Maďarsku jí na Štědrý večer? Štědrovečerní hostina se zahajuje oplatkem s medem a česnekem, aby i v dalším roce zůstali všichni zdraví. Následuje tradiční halászlé, což je rybí polévka, která musí být patřičně pikantní. Potom přichází na řadu smažená ryba s bramborovým salátem. Večeři bývá zvykem zapít dobrým vínem, nejlépe z vlastní úrody.

Rozhodli jste se v  Hévízu přivítat Nový rok? Pak doporučujeme využít některý ze speciálních balíčků, které si jednotlivé hotely pro silvestrovské období připravily. Kromě ubytování obsahují i večerní raut nebo speciální večeři v doprovodu zábavního večera, živé hudby, koncertu a tance až do ranních hodin. Vybírat je určitě z čeho, těšit se můžete i na silvestrovský ohňostroj. Pozadu nezůstane ani první lednový víkend, hned v pátek je přichystaný swingový koncert a i následné víkendové dny budou v Hévízu plné hudebních zážitků.

Více o Hévízu na www.heviz.hu/cz

Více inspirace najdete na videu

Reklama