proměna

Účastnicí 9. epizody Mladší o pár let je Zuzana Rambousková (46). Pracuje jako terénní pečovatelka. Žije s přítelem a má tři dcery. Dvě starší, z prvního manželství, a šestiletou Zuzanku, jejímž otcem je Zuzany současný přítel. A právě nejmladší dcerka byla tím, co Zuzanu do Mladší o pár let přivedlo. „Paní učitelka si myslela, že mě proměnado školy přivedla babička,“ vypráví Zuzanka. A to bylo impulsem k tomu, začít s věkem bojovat.

Jak si tentokrát poradili odborníci Kliniky GHC s problémy paní Zuzany? Vrátí Zuzance maminku mladší o deset let, jak si přeje?

Velkým problémem paní Zuzany byla postava. Po posledním těhotenství přibrala téměř 30 kilogramů. „Jestli mi odborníci změní obličej, je to určitě i motivace dělat něco s tělem,“ uvažovala paní Zuzana ještě před proměnou. Přiznala ale, že její životospráva není ukázková. Ráda vaří česká jídla, peče, ráda jí, ale prakticky nesportuje.

Plastický chirurg MUDr. Miroslav Krejča, primář oddělení plastické chirurgie Kliniky GHC, indikoval paní Zuzaně několik výkonů. „Jedná se o kombinaci zákroků, které řeší problémy v jejím obličeji. Jednak je to klasický facelifting, přičemž odstraníme tkáň, která je v nadbytku. Kromě toho provedeme výplň obličeje vlastním tukovým transplantátem odebraným z břicha obohacený regenerativními a kmenovými buňkami,“ uvedl MUDr. Krejča. Tukovou tkáň získal lékař liposukcí, tedy odsátím tuku z nežádoucích partií, čímž pomohl paní Zuzaně řešit i její problém s postavou.

Paní Zuzana trpěla po operaci velkými otoky, ale po jejich splasknutí se začaly projevovat pozitivní účinky operací.proměna

Aby jí ještě více ulehčila boj s přebytečnými kily, naordinovala paní Zuzaně dermatoložka Kliniky GHC MUDr. Tereza Gabryšová elektrolipolýzu. „Pokusíme se jí redukovat tukové nadbytky v oblasti dolních končetin,“ uvedla. „Do tukových polštářů se zavedou velmi tenké jehličky, které po zavedení do tkáně budou připojeny k přístrojům a bude do nich pouštěn elektrický proud po dobu jedné hodiny. Tím dojde k zvýšení metabolismu a postupné redukci tukových polštářků," vysvětlila MUDr. Gabryšová.

proměna

Ani paní Zuzana neunikla obávané Síni pravdy pod taktovkou klinické genetičky, primářky MUDr. Moniky Koudové a doc. MUDr. Lubomíra Nováka CSc., vedoucího lékaře Kliniky GHC Praha. Genetické vyšetření odhalilo zvýšené riziko rozvoje Alzheimerovy choroby. Lékařka doporučila paní Zuzaně trénink paměti. Docent Novák zmínil hraničně zvýšené množství cholesterolu a varoval Zuzanu před jejím dlouholetým zlozvykem, kouřením cigaret.

proměna

Speciální genetické vyšetření potvrdilo sklony paní Zuzany k rychle progredující paradontóze, která u ní navíc už propukla. Do boje s paradontózou se vrhla stomatoložka Kliniky GHC Praha MUDr. Zlata Ivanova. „Budu se snažit dát do pořádku zuby jak z funkčního, tak estetického hlediska," slíbila lékařka. A co slíbila, to splnila: paradontóza byla u paní Zuzany zastavena, zuby vyběleny - a to ostatní nyní závisí na tom, jak si rady lékařky ohledně dentální hygieny vezme „za své".

proměna

proměnaNa fyzioterapeutickém oddělení Kliniky GHC si paní Zuzana užila svou první masáž v životě. „Manželé by měli svým ženám místo květiny či bonboniéry věnovat něco takového jako je masáž nebo kosmetické ošetření,"rozhodla se paní Zuzana inspirovat muže.

 

Stejně jako ostatní účastníci proměn, i paní Zuzana se velmi těšila na samotný závěr své proměny. Kadeřník Tomáš Arsov z Kliniky GHC Praha zachoval paní Zuzaně formu střihu, pouze ho pojal dynamičtěji a vlasy prostříhal. Vizážistka Kateřina Kornová doporučila výraznější líčení očí, tváří i rtů. Stylistka Helena Bedrnová zvolila tentokrát business styl a kontrastní barvy.

A výsledek? „Obrovská změna - k lepšímu,“ řekl dojatý přítel se slzami v očích. Dcerce se na mamince líbily korále - a taky radostný úsměv, který má nyní ve tváři. „Chci se stále cítit dobře. Začala jsem proto cvičit, kupuju si kosmetiku, líčím se,“ říká paní Zuzana. Ráda se teď na sebe dívá do zrcadla a přiznává, že jí těší i pochvalné reakce okolí. „Jsem se sebou spokojená,“ dodává.

Reklama