proměna

Paní Eva Vavřičková (57) se podobně jako další účastnice omlazovací show Mladší o pár let necítí šťastná a spokojená sama se sebou a připadá si stará. Na rozdíl od jiných ale nečelí nepřízni života smutkem a slzami, ale svérázným přístupem a humorem. O tom svědčí i její motto: „Život, dámy, začíná po padesátce!"

Paní Eva kromě práce musí zvládnout péči o nemocnou maminku a jejím mazlíčkem je pes. V partnerských vztazích nikdy neměla štěstí: dva vztahy se jí rozpadly a třetí manželství trvalo jeden jediný den a skončilo manželovou smrtí. Se smrtí se v životě vyrovnávala víckrát, pohřbila již několik svých kamarádek. Proměnit se ale Eva chce hlavně kvůli sobě a svému sebevědomí: „Nikdo nechce být ošklivý. Nikdo," říká. A jak vážně proměnu bere, dokázala i tím, že kvůli ní dala výpověď v práci a vrhla se do ní doslova naplno.

Jak si s paní Evou tentokrát poradí tým odborníků Kliniky GHC?

proměna

„Paní Eva už dříve absolvovala operaci horních víček, takže nám zbývají dolní víčka, facelift a také temporální lift, tedy plastika oblasti čela," vysvětluje MUDr. Miroslav Krejča, primář oddělení plastické chirurgie Kliniky GHC. Jedná se podle něj o rutinní zákrok, který bude trvat 3-4 hodiny a pro pacientku je středně náročný. „Temporální lift někdy doplňuje facelift a řeší problémy v oblasti obočí a spánků, kterou klasický facelift vyřešit nedokáže. Oblast obočí je velmi důležitá k projasnění očí," uvádí MUDr. Krejča.

proměna

Hojení proběhlo u Evy dobře a brzy byla propuštěna do domácího klidového režimu. Vzorná pacientka ale paní Eva nebyla: je silná kuřačka, kouří už 40 let alespoň 10-15 cigaret denně a přesto, že jí lékař kouření po operaci nedoporučil, nedokázala se cigaret vzdát. To způsobilo i dlouhodobější otoky. „Z mé zkušenosti vyplývá, že kouření má na pooperační hojení vliv a paní Vavřičková je toho důkazem," uvádí MUDr. Krejča.

proměna

Stomatologickou péči tentokrát Evě zajistila MUDr. Andrea Král. Ta doporučila vyměnit nevhodné metalokeramické můstky, vytvořit estetické celokeramické korunky a esteticky vyřešit mezery mezi předními zuby. Paní Vavřičková se dočkala vytouženého hollywoodského úsměvu.

proměna

Také v ordinaci dermatoložky MUDr. Terezy Gabryšové absolvuje paní Eva celou řadu procedur: aplikaci botoxu do oblasti čela, odstranění bradavice, mezoterapii výstřihu. „Mezoterapie je oblíbená omlazovací metoda, kdy se hydratační látka injekčně vpravuje do střední vrstvy pokožky, tzv. mezodermu, odtud název mezoterapie. Díky hydrataci se pokožka stává jemnější a pružnější, mizí povrchové vrásky," vysvětluje MUDr. Gabryšová.

Eva podstoupila také zvětšení rtů Permalip pomocí trvalých implantátů. Ty zvětšují objem rtů, ale nemění jejich tvar ani hybnost.

proměna

proměnaInterní vyšetření na Klinice GHC zjistilo u paní Evy extrémně zvýšený cholesterol a hranici cukru na horní hranici normy. Vedoucí lékař Kliniky GHC, doc. MUDr. Lubomír Novák CSc. označil výsledky dokonce za alarmující. A paní Evu nešetřila ani klinická genetička MUDr. Monika Koudová. Genetické vyšetření prokázalo dispozici k diabetu 2.typu, se kterým se léčí maminka paní Evy. Dokáže se paní Eva zbavit svých zlozvyků, kouření a špatné životosprávy, aby omládl nejen její vzhled, ale i tělo?

Bonusovou operací byla u paní Evy plastická operace měkkého patra. Ta má paní Evu zbavit chrápání, které ji budí a komplikuje její zdravý spánek. „Důvodem plastiky měkkého patra je u paní Evy jednak chrápání, dále příznaky lehkého syndromu spánkové apnoe," vysvětluje MUDr. Peter Klimák, ORL specialista. Syndrom spánkové apnoe (SAS - sleep apnea syndrome) se projevuje nadměrnými apnoickými pauzami (výpadky dýchání). Při apnoických pauzách dochází k poruše okysličování krve. SAS se projevuje nekvalitním proměnaspánkem, častým buzením, denní spavostí a únavou. Může být hlavním faktorem při onemocnění srdce, cév, dýchacích cest a centrálního nervového systému.

Tak - a jsme opět ve finále. Jizvy jsou zahojeny, vrásky vyhlazené, zuby září a paní Eva nechrápe. Poslední den proměny jako vždy patří trojici Tomáš Arsov (kadeřník Kliniky GHC Praha), vizážistce Kateřině Kornové a stylistce Heleně Bedrnové.

„Paní Eva toužila po krátkých vlasech a extravagantním účesu," říká kadeřník Tomáš Arsov. Extravaganci jí dopřála i Kateřina Kornová, která použila tmavé oční stíny a červeně zvýraznila rty.

„Proměna byla skvělá. Až je mi líto, že už to všechno skončilo," usmívá se paní Eva, jejíž proměna dojala malou vnučku k slzám. I další členové rodiny a přátelé se shodli, že omlazující efekt je patrný a Evino sebevědomí viditelně stouplo. Tak vzhůru do nového života, vždyť život, jak tvrdí paní Eva, právě po padesátce začíná!

Dnes večer se na Primě můžete dívat na další díl!
Více na www.ghc.cz

Reklama