Dnešní modelka seriálu o tom, co s námi ženami dokáže pouhopouhý make-up, se na rozdíl od ostatních většinou vůbec nelíčí. Proto se rozhodla naše společná kamarádka poslat ji ke mně, abych „s ní něco udělala“.

3

Okamžitě mě napadlo, že Inka má takové zvláštní, aristokratické rysy – nemyslíte? Já je tam vidím! Líčení jsem směřovala k elegantnímu „looku“. Nejdůležitější pro upravený vzhled je dokonalý a současně přirozený podklad - zvláště, když připravujeme modelku k focení. Ince pomohla ke sjednocení tónu pleti tenká vrstva tekuté báze – druhou vrstvou, po zaschnutí první, jsem zakryla zejména výrazné kruhy pod očima:

2

Oči jsem nalíčila v klasických barvách, které laik ani nepostřehne: bílý třpytivý stín do vnitřního koutku, medový lesklý na pohyblivá oční víčka a světle hnědý matný k optickému zvětšení očí. Konturka v barvě očí a řasenka dodá očím jiskru.

6

Obočí má Inka přirozeně husté a stačilo dokreslit chybějící chloupky do „zlatého řezu“. Bez tvářenky a zejména rtěnky, kterou v poslední době módní trend doporučuje i pro denní líčení ve výrazných barvách, zvláště v kombinaci s přirozeným líčením očí, by proměna dokonalá nebyla.

9

Jelikož každou stranu obličeje máme z profilu odlišnou, zkusila jsem i druhý poloprofil a malý kudrnatý pramínek koketně naaranžovala přes oko:

4

A na závěr se ještě Inka hezky usmála a ukázala perfektní zuby:

5

Prozradím, že Inka prožila několik let v Guatemale u jezera Atitlán, kde s indiánským malířem provozovala restauraci. Již brzy se můžete těšit na rozhovor o zajímavém životním stylu a nelehkém údělu žen v této latinskoamerické zemi.

Čtěte také:

Reklama