Po předchozí domluvě všech zúčastněných jsme se sešly v sobotu ráno v butiku Magic Helena na Václavském náměstí. Dámy z Magic Helena nás přivítaly milým úsměvem a občerstvením. Povídaly jsme si, vyfotily pár fotek a poté jsme se se stylistkou butiku Magic Helena, usměvavou paní Hankou Najmanovou, která s námi poté strávila celý den, přesunuly do nedalekého vlasového studia TWINS v ulici Nekázanka.

 

Zde se Evičky ujala – už podle hromady diplomů rozvěšených okolo zrcadla – velmi šikovná a profesionální kadeřnice Tereza Chourová. Eva měla před proměnou krásné dlouhé vlasy do půli zad přirozené medové barvy (prý je barví jen po létě, když jí moc vyšisujou), které si nechávala od přítele jednou za půl roku zastřihnout, jen roztřepené konečky. Hanka s Terezou se shodly, že by chtělo dodat jejímu účesu „šmrnc“, trošku je prosvětlit, protože tmavší barva by ji zestaršila; Eva jim nechala volné ruce, jen nechtěla nic moc extravagantního kvůli zaměstnání – pracuje jako asistentka ředitele ve velké firmě zvučného jména.

Tereza začala melírem, poté nanesla barvu smíchanou ze dvou odstínů, béžové skořicové a béžové zlaté, aby se blížila původní barvě Eviných vlasů, ale zároveň měla švih. Následovalo zkrácení a sestřihání účesu a finální vytvarování fénem.

Z výsledku jsme byly všechny moc nadšené, novým účesem Eva prokoukla a omládla o několik let.

 

Následoval přesun zpět do butiku, kde už nás čekala kosmetička Petra Matějková. Vzala to opravdu důkladně: pleť vyčistila, poté nanesla na různé části obličeje různé podkladové krémy (zaujal mě podkladový fixační krém na oční víčka – stíny prý zůstanou celý den na svém místě a nedělají čáru v záhybu víčka). Mezitím si s námi stihla povídat a odborně nám zodpovídat naše dotazy, ptala se Evy, jakou používá kosmetiku a jakou má životosprávu, a radila, jak o pleť správně pečovat.

 

Eva se svěřila, že je zvyklá si líčit oči a celý obličej spíše nevýrazně, ale na rty nanáší výraznou rtěnku, Petra ale zhodnotila situaci a rozhodla se to udělat přesně obráceně – zvýraznit oči, aby se neztrácely za brýlemi, a rty nenápadně vybarvit. Nanesla podkladový make-up, pudr, tvářenku, oči orámovala šedou tužkou, třpytivým rozjasňujícím podkladem je opticky zvětšila a líčení očí zakončila modrým stínem (Eva má zeleno-modro-šedé oči). Tvar rtů obtáhla konturovací tužkou, poté rtěnkou ve starorůžové barvě a nakonec nanesla lesk.

Výsledek byl super!

 

Hanka mezitím prošla stojany a vybrala několik oděvů na různé příležitosti: večerní šaty, kostýmek do práce, zajímavě řešený komplet vhodný třeba do divadla i pohodlné oblečení pro volný čas. Shodly jsme se, že jí sluší svěží jarní a letní barvy, ačkoli Eva říkala, že je nejvíce zvyklá na modrou – jasná oranžová ji omladila. I brýlové obroučky v této barvě jí moc slušely, nedalo mi, abych si je také nevyzkoušelaJ

Celá akce byla moc prima, úplně jsem Evě záviděla takovou příjemnou celodenní péčiJ

 

A co na svou proměnu říká Eva?

Docela mě překvapilo několikavteřinové rozhodnutí kadeřnice Terezy, jaký střih a barvu by mi doporučila. Z diplomů, které obklopovaly stěnu před kadeřnickým křeslem, bylo jasné, že jde o profesionálku, takže jsem se s klidným srdcem svěřila do její odborné péče. Vlasové studio Twins mohu jen doporučit, byla to velmi příjemná záležitost. 

Dále jsem byla svěřena do rukou vizážistky Petry Matějkové a její ruce vykouzlily na mém obličeji rafinovaný make-up, který doplnil a zvýraznil moji novou image.

Celou sobotní proměnou mě provázela stále usměvavá stylistka Hanička, která dokázala citlivě odhadnout a zároveň sladit barevně i typově veškeré oblečení a doplňky.

V ateliéru proměny jsem měla možnost seznámit se s paní Helenou Kohoutovou - majitelkou a manažerkou firmy Magic Helena, o které můžu říci, že je opravdovou osobností v oblasti módy a modních trendů. Nemůžu se nezmínit o velmi přátelském kolektivu v této firmě, který posuzoval oblékané modely. Také sympatická slečna Vlaďka ze Ženy-in mi byla nejen celodenní oporou, ale také opodstatněnou kritikou.

Na závěr hodnocení mi nezbývá, než vyjádřit poklonu celému odbornému realizačnímu týmu proměny. Na novou vizáž si zatím pomalu zvykám. Přítel byl samozřejmě nadšený, potěšilo mě, že i reakce mého okolí byly kladné.“

 

A protože se magické Heleně Kohoutové Eva moc líbila, nabídla jí, aby se sešly ještě jednou i s profesionálním fotografem, že by ji moc ráda představila i v tištěném časopise, kde pravidelně vychází „Proměna s Magic Helena“ (viz fotoalbum).

 

Fotky z průběhu proměny si můžete prohlédnout ZDE: jedny fotila Vlaďka testovaným digitálním fotoaparátem Hewlett-Packard R707, druhé jsou z ateliéru z rukou profesionála. 

 

 

Reklama