V úterý večer Žena-in proměňovala další čtenářku. Tentokrát jsme se zaměřili hlavně na účes, ale ruku k dílu přiložila také vizážistka. Paní Zuzana, která proměnu vyhrála, se musela obrnit trpělivostí, protože v péči kadeřnice a vizážistky strávila dohromady tři hodiny. Ale jak sami můžete vidět, stálo to za to! Proměna se odehrála v Art Studiu ve Spálené ulici 16 a vy si teď pojďte přečíst, jak to všechno probíhalo.

Na začátek jen několik slov o Zuzaně. Je jí čtyřicet let, bydlí v Praze a pracuje v České televizi. Ženu-in navštěvuje už dlouho, většinou na naše stránky chodí z práce, když si najde chvilku času. Zuzana je sportovního typu, štíhlá a má delší hranatý obličej, vlasy měla před proměnou v délce k ramenům a barvy hnědé.
Kosmetickou proměnu zahájila vizážistka Jana Dufková tím, že výrazně protrhala obočí, které nebylo předtím upravováno. Tím dosáhla výrazného prosvětlení původně zapadlých očí. Pak použila na okolí očí světlý korektor, a to na horní víčko i pod oči, aby oko působilo zářivěji. Na zakrytí nedostatků pleti a červených žilek použila vizážistka zelený korektor a korektor na vady na pleť. Pak doporučila paní Zuzaně používat spíše světlejší make-up, kvůli fotografování však účelově použila pudrový make-up, aby se pleť neleskla. Pak přišly na řadu oči, pro které vizážistka použila světle béžový perleťový stín, který nejlépe sedne k přírodnímu sportovnímu typu paní Zuzany. Mezi řasy nanesla hnědou tužku na oči a řasy nalíčila hnědou řasenkou. Tváře pak jemně dolíčila cihlově červenou růží, na rty použila hnědočervenou konturovací tužku a o odstín světlejší rtěnku s leskem.
Po hodinové kosmetické proměně přišla na řadu radikální změna účesu. Podle kadeřnice Marcely Patřičné, působící v Art Studiu, středně dlouhý rovný účes, ve kterém paní Zuzana přišla, příliš neladí s tvarem jejího obličeje. Pro delší tvář s ostrými hranami je vhodnější volit nadýchanější střapatý účes, který obličej opticky rozšíří. Proto přišly nejdříve na řadu nůžky. Zkrácení ale nebylo zas tak radikální, protože bylo třeba zachovat vlasy na krku, aby zjemnily partie brady. Pak kadeřnice aplikovala barvu Goldwell, a to hnědý přeliv s melírem. Následovala tvorba účesu, a to už přišly na řadu kosmetické přípravky Lybar. Cílem bylo vytvořit vzdušný střapatější účes, nic usedlého. Pro nadýchání účesu použila kadeřnice pěnové tužidlo z řady Lybar Soft se zeleným proužkem. Aby výsledek působil opravdu vzdušně, je třeba tužidlo aplikovat na vlhké vlasy a pak prosušit hlavou dolů. Pak ještě můžete horní partie vyfoukat přes kulatý kartáč. Na dotvoření střapatého efektu posloužil pěnový vosk Lybar Hard s fialovým proužkem, který se lehce prsty nanáší na konečky vlasů. Nakonec kadeřnice účes fixovala lakem Lybar Volume se žlutým proužkem.

Co říkáte, že to Zuzaně moc sluší?

Další fotografie z proměny si můžete prohlídnout ZDE.