Paní Jarce z Neratovic je 34 let, má čtyři děti (17, 15, 13 a 10 let) a přiznala se nám, že už si bez Ženy-in nedovede představit své ráno. Protože nechodí do práce a se svou nejmladší dcerou, která je zdravotně handicapovaná, tráví hodně času doma, je pro ni internet (má na něj díky kabelu přístup non stop), také důležitým spojením s okolním světem. Vždycky se těší na Hertu a na další příběhy, občas něco uvaří podle našich receptů, ráda se zapojuje do soutěží… Tentokrát jí přálo štěstí při losování výherkyně kosmetické proměny, kterou jsme připravili společně s firmou Avon.
Jarka není zvyklá se příliš líčit. Jak nám řekla, obvykle použije hydratační nebo jiný krém, stíny, řasenku a rtěnku. Na make-up ani pudr si nepotrpí. Ráda ale zkouší něco nového, tak se do rukou kosmetičky Avonu Marie Mandlíkové svěřila s radostným očekáváním, že domů odejde nejen jako někdo jiný, ale také poučena o různé kosmetické rady a vychytávky. :-) My jsme pro vás některé zajímavé triky zvýraznili kurzívou, další zajímavé rady paní kosmetičky si přečtete na našich stránkách někdy příště.
Kosmetička nejdřív Jarku odlíčila a pak pokračovala krok za krokem. Nejdříve nanesla podkladový krém, přitom doporučila naší čtenářce zvláště pro zimní období krémy mastnější, protože její pleť je suchá a potřebuje více ochrany než jiné typy pleti. Pak použila zelený korektor, aby potlačila červeň v tváři (zelený je podle kosmetičky pro tento typ pleti vhodnější než tělový, protože zelená pohlcuje svou doplňkovou barvu, kterou je právě červená).
Následoval přizpůsobivý make-up Auto Focus, kterému se také pro jeho schopnost přizpůsobit se pokožce říká "inteligentní make-up". Díky obsahu liposomů rostlinných a ovocných výtažků je tento make-up vhodný i pro suchou pleť. Tip: Tuhý make-up se při nanášení nesmí roztírat, ale je třeba jej vtlačovat pomocí houbičky do pleti, jinak se udělají šupinky. Kosmetička vzhledem k barvě pleti paní Jarky použila béžovo-růžový odstín Natural Cream. Přes make-up nanesla trochu pudru, ale jen opravdu lehce a hlavně kvůli focení, protože v případě suché pleti se to s pudrem nemá přehánět.
Paní Jarka má modré oči a tato barva patří mezi její oblíbené, proto se s kosmetičkou velmi rychle shodly na šedomodrých stínech Duo Midnight. Výslednému efektu napomohla ještě šedá tužka na oči Saturn Grey s třpytkami. Podle kosmetičky je tento odstín pro Jarku, která je světlý a jemný typ, mnohem vhodnější než černá barva. Tip: Když líčíte linku na horním oku, dbejte, aby nevznikla mezera mezi linkou a řasami, malujte těsně nad řasy.
Pro jasnější pohled přidala ještě kosmetička bílé stíny na víčko pod odbočí, které předtím zvýraznila hnědošedým stínem. Při líčení řas nám předvedla trik, který používají profesionální vizážisté – protože běžně tato procedura chvíli trvá, stává se, že klientky, nucené držet oko otevřené a dívat se jedním směrem, začnou slzet. Aby se tomu zabránilo, líčí se nejdříve oko zavřené, a to tak, že se na něj přiloží ubrousek a řasenkou obarvíte konečky horních řas, pak teprve nanášíte řasenku na zbývající část řasy už při otevřeném oku. Pro hezký vzhled je potřeba nanést aspoň dvě vrstvy řasenky, ale tu druhou až po zaschnutí jedné, aby se řasy neslepily.
Nakonec kosmetička vybrala Jarce rtěnku v decentní nafialovělé barvě, která se perfektně hodila k líčení. Nejprve nakreslila obrys konturovací tužkou Mystery Move a pak nanesla štětečkem rtěnku Romantic z řady Beyond Colour, která zahrnuje výživné luxusní rtěnky s maxi lip komplexem pro plnější vzhled rtů. Tip: Rtěnka se nanáší od prostředka ke kraji rtu, aby vypadalo líčení přirozeně a nerozmazala se kontura.
Tečku za celou proměnou učinila tvářenka Classic Neutral Medium, kterou kosmetička vzhledem ke tvaru obličeje paní Jarky nanesla směrem dolů od spánků a také trochu na víčko pod obočí.

Pokud chcete vidět další fotky z proměny, klikněte si SEM.
Reklama