Proměnu na přání vyhrála čtenářka Martina s přezdívkou 14maty. Jaká byla její reakce?

„Novinku o tom, že jste mě vybrali do proměny, jsem řekla kamarádce, a už je to „děsný tajemství“, o kterým ví celá škola. Holky se ptají, jestli by místo mě mohl někdo jiný, kdyby se mi třeba náhodou něco stalo. Takže ze schodů chodím přilepená k zábradlí, abych náhodou neuklouzla.

Informaci o výhře jsem s radostí sdělila doma a mámu málem ranila mrtvice. Když se na mou stranu postavil táta s tím, že určitě vím, co dělám, a brácha, který prohlásil, že redakce netuší, co si nadrobila, to máma vzdala a jen jsem musela přísahat, že se domů nevrátím s barevným „kohoutem“ na hlavě,“ říká nadšená čtenářka.

Kamarádka to řekla i doma babičce, a tak bábiny z vesnice chrlí dobré rady, jen mě zahlídnou. Kam si schovat peníze, aby mě chmatáci neokradli, jak se slušně obléknout, abych nedělala ostudu, s nikým se nebavit, od nikoho si nebrat sladkosti atd. Pojedu do Prahy proškolená v dobrém chování,“ doplnila s úsměvem Martina.

14maty má naštěstí smysl pro humor a svůj optimismus přenáší i na mě. Nebudu zastírat, že jsem trochu znejistěla, když jsem poprvé uviděla její fotografie.

Martina je, jak sama ví, nestandardní postavy, proměny tedy nebude jednoduchá a není možné si od ní slibovat až příliš.

Rozhodně to chce jiný účes

Martina má nádherné zdravé zdravé vlasy, ale v této „úpravě" (zplihlé s pěšinkou uprostřed) jí na kráse nepřidají. Potřebuje vzdušnější účes, pozvednout vlasy od hlavy a rozhodně změnit směr pěšinky. Barevný kohout to ale určitě nebude!

Trocha šminek dokáže hodně

I když se 14maty asi běžně nemaluje, nebude na škodu, když uvidí, co dobrý make-up dokáže. Rozzáří, zvýrazní, připoutá pozornost k obličeji. Chce to sjednotit pleť a jemným líčením podtrhnout hezké rysy, které Martina má.

Nejtvrdší oříšek bude oblečení

Tady by Martina měla s proměnou začít u sebe a pokusit se alespoň trochu zhubnout. Vím, že to není jednoduché, 14maty prý sportuje a kila dolů nejdou. Přesto nebo právě proto by se neměla schovávat do objemných mikin s patentem, které ji ještě více rozšiřují.

Cílem proměny je najít Martině styl. Oblečení, ve kterém bude vypadat štíhlejší, bude mít šmrnc, a přitom bude adekvátní jejímu věku.

Přiznám se, že to nebude lehký úkol, ale beru ho jako výzvu. Tak nám držte palce!