V seriálu proměn vytvořených pouze pomocí make-upu a lehkého naaranžování vlasů dnes představíme Míšu – ženu, kterou můžete potkat při návštěvě redakce jako první: v recepci.

Nejsem ani stylistka, ani kadeřnice. Ženě, která mě navštíví, poradím v rámci „hodinky krásy“ s péčí o pleť, aby vypadala co nejlépe. Posléze ji nalíčím a navrhnu odstíny, které se hodí k jejímu typu. Mohu navrhnout i střih a barvu vlasů, která omladí. Přesto se fotky, které pořídím před proměnou a po ní, většinou výrazně liší.

Recepční Míša je zvyklá se denně líčit - přesto neváhala zapózovat bez make-upu:

3

Na této ženě středního věku (nedávno vdávala dceru) nejvíce upoutají výrazné, hluboko zasazené modré oči. Líčit je nutno opačně než oči s velkými pohyblivými víčky – tedy použít světlé stíny v co největší ploše a zvýrazňující, nejtmavší stín, který jsem zvolila v barvě hnědošedivé, nakreslit až nad ohyb mezi pohyblivým a nepohyblivým očním víčkem. Tak oko získá jiskru. Nezbytné bylo citlivě zvýraznit obočí.

9

Své modelce mohu jen závidět krásné plné rty, takže jsem se nebála ani výrazné rtěnky a patřičně jsem je zvýraznila konturkou, rtěnkou a leskem v barvě, která umí rozsvítit. Míša je podle mého názoru typ „Sněhurka“. Tento dojem podtrhují i dlouhé černé vlasy. Soudím, že zrovna ona je jednou z mála žen, které si mohou i ve zralém věku dovolit nosit dlouhé a tmavé vlasy. Naaranžovaly jsme je dopředu, abychom je co nejvíce „prodaly“:

5

7

Pro snadnější každodenní úpravu bych já osobně viděla trošku kratší sestřih, který bych prosvětlila. Míša vlasy nosí totiž obvykle stažené dozadu - tedy volí praktickou úpravu, která ženám zpravidla přidává věk.

Pozor: Stále hledám dámy, které by se stejně jako Míša neváhaly svěřit mému vizážistickému umění a proměnit se tak před zraky našich čtenářek. Za odměnu nabízím kurz líčení s profesionálními tipy a triky, které lze zvládnout za pouhých 10 minut!

Předešlé proměny:

Reklama